Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Filtrów powietrza, kabinowy i paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, dzięki forum dokonałem wymiany oleju i filtrów poza ASO, zdecydowałem sie na Filtrona, troche straciłem czasu na poszukiwanie filtra powietrza, bo w katalogu Filtrona nie ma pasujacego filtra do mojego modelu, ale udało się, może zaktualizuja dane bo filtr AP 185/3 jest identyczny jak ten co wymieniłem, nie chodzi tylko o wymiary. Nie wymieniłem tylko filtra paliwa, bo niestety nie mogę namierzyć jakichkolwiek informacji jak należy tą operację przeprowadzić, nawet nie wiem gdzie on jest. Zwracam sie do Szanownych użytkowników Sceników i nie tylko z prośbą o dostarczenie niezbędnych informacji.

Pozdrawiam

Ps. Filtr paliwa 13zł, oleju 15zł, powietrza 39zł, olej 5L Elf LDX 5W40 160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładne dane mam tylko do Megane II 1,9DCI -silnik FQ9 Scenic na 90% ma tak samo:

1) filtr umieszczony jest za prawą lampa zespoloną

2) obracamy kierownicę w lewo do oporu

3) odłączamy akumulator

4) w prawym nadkolu powinieneś mieć tzw klapkę kontrolną

5) odłączyć od filtra wszelkie przewody zabzpieczając przed zabrudzeniam zakładamy korki (ciort wie jakie)

6) wymontować filtr przez klapkę kontrolną (widać ją od dołu od koła)

7) odkręcić śrubkę z góry i wymienić filterek

Pod filterkiem jest otwór przez który należy usuwać nadmiar wody.

To masz wszystko na forum razem z instrukcją napraw Megane II (MANUALE cz. I w temacie instrukcje obsługi ), ale dużo rzeczy się przydaje. Najgorsze, że tam musisz coś później gruszkę odpowietrzać itd. Ja bym tego sam nie robił. Choc w Toyocie Verso sam wymieniałem nic nie odpowietrzałem i chodziła git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakoś nie mogę sobie poradzić z odnalezieniem informacji na forum ani z manualem na pikur'ze, być może nie szukam w odpowiednim miejscu.

pzdr

 

[ Dodano: 2007-10-17, 13:13 ]

mam jeszcze jedno pytanko, dlaczego należy rozłączyć akumulator przy wymianie filtra paliwa

pzdr

 

[ Dodano: 2007-10-17, 14:02 ]

Witam, kto szuka ten znajdzie, w załączniku niezbędne informacje do odnalezienia filtra paliwa i przeprowadzenia jego wymiany

post-2390-1192568806_thumb.jpg

post-1-1192568806_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Mała wskazówka co do wymiany filtra paliwa w megane II 1,9 dci.

Wyjęcie filtra przez klapke kontrolną w nadkolu graniczy niemal z cudem. Najlepiej odkręcić dwie śruby i wyjąć trzy zatraski i odgiąc całe nadkole od strony przodu. Wtedy ujawi się nam cały filtr paliwa. Wteduy kolejno:

1. odkęacamy górną obudowę filtra. nalezy zrobic to od góry torxem na długim patyku.

2. Od dołu, wysunąć dolną częśc filtra a górna zostanie razem z przewodami nie należy ich odpinać, ropka nie ucieknie.

3. Wyjąć stary filtr, włożyć nowy, zalać ropką i wsunąć na swoje miejsce.

4. od góry, przykręcić z powrotem górną obudowę filtra.

 

Co do odpowietrzana to przy prawym kielchu amortyzatora jest pompka ( mała czarna gruszka) nalezy nią pompować naprzemiennie z uruchamianiem elektrycznej pompy która działa na zapłonie. Zapłon uruchamiamy przez naciśnicie przycisku start gdy auto jest na biegu i trzymamy noge na pedale chamulca.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Właśnie przeprowadziłem wymianę filtrów w moim Scenicu <ok> Na szczęście było tak samo jak opisał tacim w pierwszym poście :) DZIĘKI wielkie !!

 

autko: Scenic II, 1,6 16V, prod.XI.2003, klima manualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

próbuję wymienić filtr przeciwpyłkowy/kabinowy w scenicu 1.9 2004r.

Otworzyłem pokrywę i jest tam taka plastikowa zaślepka. Ale ciągnę i ciągne - wyciągnać nie mogę. Czy mam to robic na siłe? (boję się że cos urwę). Ta plastikowa zaślepka ma dwa wystające uchwyty. Mam za nie ciągnać aż filtr wyjdzie??. Czy ta "zaślepka" to częsć integralna filtru czy samochodu (bo jak samochodu to szkoda będzie to urwać/połamać)

 

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

wymiana filtrów powietrza i przeciwpyłkowego to po lekturze wcześniejszych postów nie

problem , ale czy ktoś z was wymieniał filtr paliwa ( w 1,6 16v 2005) ? bo do tego się

przymierzam , a nie mam żadnych materiałów poglądowych

jak by były jakieś fotki to z góry serdeczne dzięki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam panowie i panie mam małe pytanie chce wymienic filtry w scenic 2 1.6 16v 2007 rok chciał bym kupic filtrona filtry czy ktos wie jakie maja symbole??

-- filtrona filtr do oleju OP 643/3 bedzie pasował?

--filtrona kabinowy K 1167 bedzie pasował??

--filtrona filtr powietrza AP 185/2 bedzie pasował

koledzy pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam iro307 :roll: szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iro307 filtrona sobie daruj. Mój mechanik pokazał mi różnicę pomiędzy filtrami firm typu filtron a oryginalnym. W oryginalnym nie jest użyty papier ale cos takiego jak bibułka, tkanina - polskie zaś powiedział często zatykają się - te mikropory się zatykają i kupa. Powiedział że już lepiej kupić jakiejś (nie pamiętam jakiej dokładnie) firmy francuskiej produkującej odpowiedniki niż Filtron albo inne tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Powiem tak, od lat kupuję i stosuję filtry Filtrona. Mam o nich jak najlepszą opinię, Stosowałem je w kilku moich samochodach i nic się nie działo i nie było z nimi najmniejszych problemów. W tej chwili jeżdżą w bagażniku filtry i czekają na wymianę, oczywiście z FILTRON-a.

kipi, ten Twój mechanik bajki opowiada, filtr może jedynie ocenić po wyglądzie i nic więcej, ale nich weźmie pod uwagę kiedy był wymieniany filtr i jakich warunkach pracował? Twój argument że

te mikropory się zatykają i kupa.

To bardzo dobrze nie ma tego całego syfu w silniku i o to chodzi, a filtr jest po prostu do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!