Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Filtrów powietrza, kabinowy i paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dziś wymieniłem Filtrona na Purfluxa moim zdaniem nowy jest :

*delikatniejszy

*ma lepszą uszczelkę

*pasuje idealnie stary był luźny w obudowie ten wchodzi z lekkim oporem i dolega pięknie

*ma wzmocnienie na środku przez co nie wygina się co jest ważne przy turbodoładowanych silnikach.

 

Za 10kkm napisze czy był czysty czy brudny filtron był brudny tylko w tych górkach ale miał w sobie dużo piasku i żwiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie czysty to się zdziwię jak brudny będę się cieszył ;)

 

[ Dodano: 2010-06-16, 18:50 ]

A jak to jest z tym odpowietrzaniem? DO czego służy ta zatyczka gumowa na dnie filtra i jak wykonać odpowietrzanie układu dokładnie i usuwanie wody z układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się też przyłączę do pytań. Gdzie jest filtr paliwa i pompa paliwa w Megane II Grandtour 1,6 16V z 2003r.? Chyba czeka mnie wymiana filtra albo pompy bo dzisiaj Meganka odmówiła mi współpracy na benzynie... na szczęście na gazie jeszcze jeździ.

 

Przy okazji: czy taki dziwny zapach jakby palonego plastyku wydobywający się z wlewu paliwa to objaw zatarcia lub spalenia się pompy paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Okej dziś wymieniłem żadnych problemów trzeba jednak odgiąć nadkole ja wyciągałem 3 zatyczki i dwie śruby które potem nadały się do użytku. Następnie odłączyłem przewody i zaślepiłem jeden ten górny środkowy zgodnie z instrukcją PurFlux'a.

 

Problemem natomiast było/jest odpowietrzenie i to że nie mogłem pompką naciągnąć paliwa, pompowałem szybko i wolno jedynie paliwo stawało za pompką około 2 cm przewody były pełne podejrzewam że w tych końcówkach są zaworki zwrotne ale filtr miałem pusty, odpaliłem auta pochodziło 5 sekund zgasło odpaliłem znów ( trochę pokręcił ) zassał paliwo nie równo pochodził i było ok z pompy wróciła sama piana ale potem wszystko było okey

 

I taka prośba może mi ktoś powiedzieć jak odpowietrzyć układ i wyjąć tą zatyczkę do odpowietrzania i czy chyba zielonym mianowicie tym którym wędruje paliwo do pompy może iść powietrze czy nie?

 

[ Dodano: 2010-09-20, 23:00 ]

mrarek, Z ciekawości rozłożyłem swoj stary filtr paliwa no i nei było tam nic metalicznego w sumie były jakieś takie twarde syfy ale było to podobne raczej do piasku bądź rdzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz pokazane, co jest przyczyną uszkodzeń w układach paliwowych naszych silników. więc skoro nie miałeś metalicznych brudów, to tylko się cieszyć :)

 

na fotce

002fz.jpg

widać, nad zieloną szybkozłączką takie małe czarne pokrętło - to odpowietrznik. nawet jak pare bąbli na początku pójdzie z filtra to nie szkodzi - samo się odpowietrzy. później nie powinno już powietrza zaciągać do przewodu.

na powrocie (do filtra) mogą być bańki powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko jak mam odpowietrzyć wydłubać tą zatyczkę? U mnie ktoś próbował ale nie idzie bo jest prawie rozwalona cała. Co do powietrza to u mnie szło przed i po wymianie nie wielkie bąble lecz bąbelki pojedyncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem natomiast było/jest odpowietrzenie

Ta pompka - gruszka to taki wynalazek który po roku już nie działa. Ja odpowietrzam filtr w następujący sposób: po założeniu nowego filtra zakładam szybkozłączki na wszystkie króćce oprócz białego środkowego. Na środkowy natomiast zakładam 70 cm. przewodu igilitowego o średnicy 8 mm. Następnie zasysam :) powietrze z filtra do momentu ukazania się w nim paliwa. Później szybka zamiana wężyka na szybkozłączkę. Odpalam silnik i jest ok. Wszystko samo się odpowietrza. Nie zdarzyło się by po takiej wymianie silnik zgasł.

mrarek Pozakładałeś małe filterki na przewodach paliwowych. Ja swego czasu w scenicu z slnikiem 1,9dti też miałem taki filterek, ale gdy przyszły mrozy to on po prostu miał za małą wydajność, małą powierzchnię filtrującą i silnik gasł z braku paliwa. Latem było ok. Myślę, że założyłeś filterek do ON, a on posiada większe otworki i nie sądzę by był w stanie zatrzymać drobniutkie opiłki metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kepa416 ZTCW samo się tamtędy odpowietrza. nie trzeba nic tam grzebać i wydłubywać ;-)

 

aniewa zasysam podobnie (rak płuc pewny). filterki założyłem przeznaczone do ON. z racji, że trwa okres obserwacji to i w zimie będę patrzył, czy nadążają z przepychaniem paliwa. podobno (infomacje od zaprzyjaźnionych mechaników) takie filtry są w stanie wyłapać opiłki. no i druga rzecz - przez te filtry widać coś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!