Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Filtrów powietrza, kabinowy i paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników Renault chciałem dwa słowa o wymianie filtra powietrza i kabinowego (klimy) w Scenic II. Bo miałem troszkę problemów a po co się męczyć na przyszłość.

1) zabieramy się do wyciągania filtrów bo w sklepie jak zwykle dali mi nie takie jak trzeba. Powietrza do DCI są 2 rodzaje a kabinowych 3 -ponoć hehe

a) aby wybebeszyć filtr powietrza :

- ściągamy plastikową osłonę za wycieraczką od strony kierowcy 3 nakrętki

- poniżej odkręcamy taką metalową część która jest widoczna po ściągnięciu plastiku 2

śruby ( na niej trzyma się uszczelka) i już widać jak na dłoni obudowę filtra powietrza

- odkręcamy delikatnie osłonę akumulatora i przechylamy na bok lub całkiem ściągamy

- mamy dojście do obudowy filtra 2 śrubki po bokach i cały wychodzi do góry ma kształt

lekko kopniętego trapezu (przynajmniej u mnie)

Składamy w odwrotnej kolejności. Cena filtra 33 zł.

 

2) Filtr kabinowy (szlak mnie trafił bo na stronie Filtrona się zalogowałem zobaczyłem że

jest gdzieś pod schowkiem- można szukać 2 lata i nie znajdziesz) tu dzięki koledze z

forum (NOWAK z góry dzięki) dowiedziałem się że jest za silnikiem. Hm myślę, chyba

głowa chłopa boli gdzie ten filtr nic tam nie ma, no ale jak rozebranie połowy auta nie

pomogło wracam do silnika. Biorę lampkę święcę i cóż za zdziwienie widać centralnie za

silnikiem klapkę i dwa zaczepy. Przesuwam i jest filterek. Tylko wcześniej należy

ściągnąć osłonę plastikową silnika. Wymiana po znalezieniu banalnie prosta. Oczywiście

w sklepie nie mieli takiego fajnego jak miałem oryginał Renault Veleo dostałem jakiś

obleśny zamiennik za 45 zł. Ale wszedł ładnie i git.

 

Zrobię zdjęcia wymienionych części to wrzucę dla potomnych. Myślę, że komuś się to przyda.

post-3036-1188033190_thumb.jpg

post-1-1188033190_thumb.jpg

post-1-1188033191_thumb.jpg

post-1-1188033192_thumb.jpg

post-1-1188033193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardo dobry opis. :D

Przyda mi się. Nebawem i mnie czeka wymiana wszystkich filtrów a do końca (pomimo wielu opisów i zdjęć) nie byłem pewienm jak to zrobić.

PS.

W necie zakupiłem komplet filtrów KNECHT (powietrza, kabinowy, oleju, paliwa) za 174zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No z takim opisem to ci ktorzy pokusza sie to wymieniac sami niebeda juz mieli klopotow!

Ale mam pytanko,licznik ktory odlicza wstecz kilometry do serwisu nieublagalnie zbliza sie do zera i pewnie cos za niedlugo zacznie swiecic i co wtedy?A ze niedawno wszystko powymienialem sam ,niemam wielkiej ochoty na spotkanie z serwisem.Gdzies tam kiedys czytalem na forum ze w MegII mozna to bylo zresetowac za pomoca przycisku wielofunkcyjnego od sterowania komputerkiem.Czy jest tez taki trik w Scenicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem po wymianie filtrów. Rzeczywiście nic trudnego.

Jedynym problemem może być odkrecenie dwóch wkrętów gwiazdkowych bezpośrednio skrecających obudowę filtra powietrza (przynajmniej w 1.9dci, 2004). Są nieco pochylone w dół i w ich odkręceniu przeszkadza komputer znajdujący się pomiędzy filterm a akumulatorem Ale odp. śrubokręt i odrobina cierpliwości wystarczą.

Włożyłem filtry Knechta:

- powietrza LX 957/3

- kabinowy LA 227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!