Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Filtrów powietrza, kabinowy i paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

DrNO tak chodziło o PurFlux.

Co do Filtrona nie twierdzę że to zła firma. Z wypowiedzi mechanika wynikało że te filtry nie spisują się dobrze we francuzach (renault) i polecał oryg albo purfluxa.

Z tego co dobrze pamiętam to zdecydowanie odradzał Filtrona jako filtr kabinowy - pokazując strukturę filtra kabinowego oryginalnego (fakt jest taki jakby siateczka, błona była czy coś). Powiedział że szybko papierowe filtry się zatykają.

Co do powietrza (z tego co pamiętam) powiedział że też lepiej stosować oryg. albo francuskie ale już nie był tak kategoryczny jak w przypadku ppyłkowego.

Filtry zmieniam co roku więc bardziej zabić się nie może.

Tak na szybko porównałem ceny:

- Filtron powietrza (30zl) - Purflux (40zl)

- Filtron ppyłkowy (39zl) - Purflux (41zl)

Czesc cen znalazlem na Allegro a czesc (Purflux) na sklep.vmot.pl. Być może gdzieś jest taniej ale to porównanie dowodzi że rozbieżności są niewielkie, pomijalne cenowo.

Za oryginalny filtr ppylkowy Renault'a zapłaciłem mechnikowi 60zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A Czy wy Macie filtr kabinowy tez tak połamany ? bo ja stary wyciągnąłem w częściach czyli tam gdzie były nacięcia był połamany umyślnie bądź nie. Mam Nowy tylko jest w całości.. ;/ ale niestety na zakrętach wypada ? żadne zatrzaski nie trzymają ;/ Co na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

klapki w prawym nadkolu, aby zmienić filtr paliwa w aucie scenic II 1.9 dCi. wymieniałem dziś koła na zimowe i przy okazji popatrzyłem i klapki brak. Mam "nieoryginalne" nadkola? samochód nowy z salonu. Może macie jakieś propozycje? Natomiast opis do wymiany filtrów powietrza i kabiny super, wykorzystam, bo już trzeba by wymienić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć. Podrzucam kilka fotek z wymiany filtra paliwa w Scenicu II 1.9DCi 2004r. Dodam, że po zdjęciu prawego przedniego nadkola potrzebujemy m.in. takie narzędzia:

1. Śrubokręt płaski (do podważenia kapsli trzymających nadkole)

2. Kluczyk nasadowy nr 7 (do wykręcenia dwóch blachowkrętów mocujących nadkole)

3. Klucz torx T30 (do wykręcenia/wkręcenia śruby z obudowy filtra-od góry)

Pamiętajcie o odłączeniu akumulatora. Ja wybrałem sposób bez zdejmowania przewodów paliwowych z pokrywy filtra, ale nie jest to problem-wciskamy "zielone" i ściągamy przewody po kolei-wiem, wiem mało miejsca i rączki nie ma jak włożyć <ok> (być może łatwiej złożyć obudowę do kupy po odłączeniu przewodów i spasowaniu z uszczelką, ale to pozostawiam każdemu do wyboru) :mrgreen

7bf4b92607aac4c1m.jpg

Na zdjęciu widoczny także symbol filtra kabinowego z Sędziszowa.

b4e16270b6e7addam.jpg

Widok wnęki prawego koła po zdjęciu nadkola-widoczna obudowa filtra zawieszonego na wieszaku.

e60554fa8ab37b9fm.jpg

Tu już po odkręceniu obudowy z filtrem (dekielek z przewodami pozostał na przewodach)

b267fa9fc6eb70afm.jpg

Obudowa do której wkładamy nowy filtr-pamiętajcie o przepłukaniu naczynka i zalaniu nowego filtra olejem napędowym.

3e3f0728b7f3d7adm.jpg

Filtry:stary i nowy (nie był taki brudny po 60 tys. km).

Zakładamy wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając o zmianie uszczelki dołączonej do kompletu filtra (uszczelka pod pokrywę i uszczelka w kształcie walca pod śrubę, którą skręcamy obudowę filtra, na torx). Jeśli macie jakieś pytania lub ktoś potrzebuje pomocy przy wymianie filterka, to służę pomocą za free.

Dużo przyjemności z jazdy Scenią!

koszt:filtr paliwa 18 PLN, filtr kabinowy (przy okazji)-48 PLN (kupowałem

i wymieniałem 06.04.2010r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wypiąłem akumulator ze względów bezpieczeństwa, bo do obudowy filtra przychodzą kabelki do podgrzewania paliwa <ok>. Pewnie jak karty nie widzi to podgrzewacz też się nie załączy ;-) . Obudowę zalałem do połowy olejem napędowym a następnie włożyłem filterek i dolałem jeszcze do peeełna :-) . Po złożeniu wszystkiego podpompowałem gruszką kilka razy włączając na przemian pompę (wciskając start na biegu z wciśniętym hamulcem). Obawiałem się najbardziej zapowietrzenia układu, ale autko odpaliło bez problemu nawet nie krztusząc się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mała wskazówka co do wymiany filtra paliwa w megane II 1,9 dci.

Wyjęcie filtra przez ....

Witam

wczoraj wymieniałem wraz z kolegą filtr paliwowy oraz kabinowy zgodnie z podpowiedziami i radami wyszukanymi w tym watku i jakoś sie udało trwało to ok. 2 godzin bo mieliśmy trochę problem z tym odpowietrzeniem ale teraz jest <ok> A w ciagu tych 2 godzin wymieniliśmy także ten filtr kabinowy także zgodnie z podpowiedziami i do tego jeszcze odgrzybianie klimy.

Pozdrawiam wszyskich którzy udzielają dobrych i fachowych porad, dzięki Wam można zaoszczędzić trochę kasy no i oczywiście nerwów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mógłbyś napisac coś więcej o odgrzybianiu klimy,sam kupiłem pianke valeo i zastanawiam się jak ją rozdzielić,myślałem większość wpryskać do wnęki po wyjęciu filtra kabinowego i reszte do kratek nawiewu w środku i na podszybiu i uruchomic obieg wewnętrzny na 10 min , a może ma ktoś dokładniejszy opis odgrzybiania klimy w SC II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym dokładnie miejscu jest parownik w SC II , wiem że w okolicach podszybia .

Tylko teraz pytanie zasadnicze :

-czy dojście do parownika jest tylko po wyjęciu filtru kabinowego ,do którego dostep jest od komory silnika na podszybiu ???

Może ma ktoś zdjęcie,albo rysunek montażowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!