Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Filtrów powietrza, kabinowy i paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

poszukuje gdzie się da sam, ale nie idzie mi znalezienie odpowiedzi

jeśli ktoś będzie na tyle uprzejmy to proszę o odpowiedź na pytanie

 

gdzie w moim renault megan scenic (1,6 benzyna 1997r z klimą) jest filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Witam

Mała wskazówka co do wymiany filtra paliwa w megane II 1,9 dci.

Wyjęcie filtra przez klapke kontrolną w nadkolu graniczy niemal z cudem. Najlepiej odkręcić dwie śruby i wyjąć trzy zatraski i odgiąc całe nadkole od strony przodu. Wtedy ujawi się nam cały filtr paliwa. Wteduy kolejno:

1. odkęacamy górną obudowę filtra. nalezy zrobic to od góry torxem na długim patyku.

2. Od dołu, wysunąć dolną częśc filtra a górna zostanie razem z przewodami nie należy ich odpinać, ropka nie ucieknie.

3. Wyjąć stary filtr, włożyć nowy, zalać ropką i wsunąć na swoje miejsce.

4. od góry, przykręcić z powrotem górną obudowę filtra.

 

Co do odpowietrzana to przy prawym kielchu amortyzatora jest pompka ( mała czarna gruszka) nalezy nią pompować naprzemiennie z uruchamianiem elektrycznej pompy która działa na zapłonie. Zapłon uruchamiamy przez naciśnicie przycisku start gdy auto jest na biegu i trzymamy noge na pedale chamulca.

powodzenia

 

Wymieniłem tą metodą i rzeczywiście poszło w miarę sprawnie.

Jedna rada: jeśli torx do odkręcania pokrywy filtra niezbyt mocno trzyma się w przedłużce to należy go owinąć taśmą izolacyjną. Przy pierwszym podejściu o coś zahaczyłem, torx wypadł i prawie pół godziny szukałem go w czeluściach samochodu.

Po wymianie odpalił bez problemu za pierwszym razem ale nadal wyświetla komunikat "oczyść filtr paliwa". Jak ten komunikat skasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!