Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem relingi do Scenic II. Samochód posiada w listwie zaślepione okienka do montażu relingów.Okienka te posiadają otwieraną klapkę z dostępem do gwintu mocującego.Klapka do montażu musi być usunięta i problem mój polega na tym, że nie wiem jak ją zdemontować, nie niszcząc jej.Będę wdzięczny za każa podpowiedź.

pozdrawiam

 

U mnie to wyglada tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/148/dscf7827z.jpg/

 

scaliłem 2 posty

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inotem - widzę, że już wiesz jak klapka się otwiera. ( dodana fota) Jest na zawiasach ale ma blokady by się luźno nie otwierała i nie hałasowała w czasie jazdy. W szczelinę wciśnij końcówka śrubokręta i ją podważ na bok.

Klapki nie są demontowalne. Przy zabudowanych relingach pozostają otwarte.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi,ale jak dotąd nie rozwiązuje to mojego problemu. Jak klapkę otworzyć, to ja wiem doskonale natomiast klapka ta musi zostać trwale usunięta, ponieważ podstawa relingu całą powierzchnią opiera się na karoseri.Czy jedyną opcją jest wyłamanie jej?

 

Już znalazłem rozwiazanie.Zdemontowałem całe listwy i po demontażu owe okienka od wewnętrznej strony listwy bardzo łatwo się wyjmuje.Wspomniane listwy są na plastikowych zaczepach i bez problemu powtórnie można je wcisnąć bez żadnego uszczerbku.

Pozdrawiam.

Edytowane przez inotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Też myślałem zamontować relingi na swoim scenicu ale z tego co dowiedziałem się w aso nie ma oryginalnych relingów do krótkiej wersji scenica(pomijając wersje grand).Na allegro też nic nie znalazłem,są tylko poprzeczki.Jeżeli ktoś ma jakieś namiary i w ogóle czy są takie relingi proszę o wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Pytanie troche odbiegające a mianowicie czy pod listwami dachowymi kryją się otwory montażowe do zamocowania relingów takich jak w wersji conquest ?Pytanie tyczy sie scenica II ph I wersja krótka.Bo to że jest miejsce na dwa zaczepy to widze po otworzeniu zaślepek.Bardziej chodzi mi o przymocowanie w tylnej części dachu.Wersja Conquest jest wersją krótka więc logicznie mysląc taka sama jak moja ale pozostaje właśnie to ale....Może jest ktoś doinformowany w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!