Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampki w tylnich drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Od zakupu scenica nie działały lampki w tylnich drzwiach - te, które oświetlają ziemię "pod nogami". Z przodu działają bez zarzutu. Byłem przekonany, że to przepalone żaróweczki w tych tylnich.

Przy któreś tam wizycie w ASO poprosiłem o ich wymianę, ale dostałem informację, iż żarówki są dobre, a winą za to, że nie świecą jest brak masy. W obu tylnich drzwiach. Odpłatnie mogą się tym zająć - z oferty której nie skorzystałem.

Dzisiaj postanowiłem je "naprawić". Faktycznie na szarym kabelku (masowym) nie było połączenia z masą. Poprowadziłem osobny kabelek (z oczkiem), który przykręciłem do dolnej śruby mocowania mechanizmu opuszczania szyby.

JEST - lampki świecą!

Ale ich zachowanie jest inne niż tych z przodu. Świecą cały czas od otwarcia drzwi do zamknięcie. Gdy tymczasem te z przodu po odpaleniu silnika gasną, po kilku minutach świecenia ładnie przygaszają itd. Te z tyłu ciągle świecą.

Byłoby to do przyjęcia, gdyby nie jeszcze inna różnica między przodem a tyłem: gdy np. włożę dłoń do klamki i Handsfree odrygluje drzwi, ale ich nie otworzę - to lampki we wszystkich 4 drzwiach się zaświecą, ale jak nie nastąpi otwarcie drzwi to po kilku sekundach drzwi zostaną automatyczne zaryglowane. Lapki w drzwiach gasną, ale UWAGA tylko w przednich. Z tyłu ciągle świecą.

Wydaje mi się, że pracują nieprawidłowo - i to było przyczyną, że chyba poprzedni właściciel odłączył im masę. Bo dziwne, że nie ma masy w obojgu drzwiach jednocześnie.

Ja się boję, że przez nie kiedyś rozładuję akumulator - czy Wam też się one ciągle świecą? Nawet w trakcie jazdy i po wyłączeniu silnika, a gasną dopiero po zamknięciu samochodu na centralny zamek?

Bo myślę, o wyciągnięciu tych żarówek, które i tak od początku nie świeciły.

 

EDIT. Doczytałem o tym samym problemie w Megane II. W tych przypadkach problemem były nie domknięte klapy schowków w podłodze. W dialogsysie Scenica też jest napisane o czujnika w schowkach w podłodze. Byłem przed chwilą u siebie sprawdzić i ani z przodu ani z tyłu w schowkach nie ma żadnych czujników/styczników. Jest t ylko miejsce do ich montażu.

Czy Wy macie w swoich scenicach czujniki w schowkach w podłodze, po otwariu których włacza sie oświetlenie w drzwiach?

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam te czujniki. Zwykłe zwieracze. Nie wiem jak z tyłu ale z przodu są. Kiedyś żona nie domknęła dobrze tych klapek choć zamknęła je i przez całą drogę jej świeciły. Sprawdź styki w kostce drzwiowej czy nie są styki zaśniedziałe odpowiedzialne za mase a właściwie jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!