Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5dci niechce odpalić


oko26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Auto chodziło na dotyk, do ostatniego momentu kiedy to rano po wyjściu z pracy samochód nie chciał odpalić, za trzecim razem odpalił bardzo ciężko i zaczęło telepać autem po czym wszedł na obroty i odjechałem około 15km, gdy już dojeżdżałem na miejsce auto zgasło. Przy próbie ponownego odpalenia łapało tak jak by na jednym garze, okropnie trzęsło silnikiem i nie chciało wejść na obroty, podjąłem jeszcze jedną próbę zapalenia auta, zapaliło weszło na obroty po czym strzeliło i od tamtego momentu nie chce nawet załapać nic a nic.W aucie padły 2 świece, ale po wymianie nadal nie pali. Samochód oddałem do mechanika, ale dla nich niestety to też czarna magia. Ustaliłem że paliwo dochodzi do listwy wtryskowej, czyli pompa podaje, z tego co wiem to nawet na lejących wtryskach auto powinno odpalić, tak samo słyszałem że gdyby świec nie podgrzewało to że też powinien zapalić(ciężko ale powinien). Panowie co to może być, myślę jeszcze że może zaworki w tych tryskach nie otwierają się (że może nie dochodzi prąd do wtrysków) Co wy o tym sadzicie? Proszę bardzo o pomoc bo za kilka dni muszę jechać z dzieckiem do kliniki i nie mam czym. Dodam jeszcze że po podłączeniu do komputera pokazał problem na dwóch wtryskach i jeszcze jakiś błąd podgrzewania świec, po skasowaniu błędów, pokazał się ponownie tylko jeden o tym podgrzewaniu świec

 

Panowie nowe fakty. Auto zapaliło, i starsznie kopci na czysto biały kolor, silnik pracuje nie równo ale pracuje i nawet nie gaśnie na wolnych obrotach, komputer wywala cały czas informacje "Sprawdź układ wtryskowy", jeszcze jedna dziwna rzecz się dzieje jak przy-gazowałem go na ok 3 tyś obrotów to rura ta co idzie od intercoolera do turbiny aż wystrzeliła, założyłem ją i mocno dokręciłem teraz jak dam na ok 3tys obr. to ta rura pompuje się jak balon że mało nie pęknie

 

Auto u mechanika. Wykluczono wtryski(na przelewach wyszły bardzo dobrze), ciśnienie pompy też dobre. Auto na plaka odpala i chodzi równo, macie pomysły bo mechanik jest też w szoku <piwko>

 

 

 

 

Panowie nowe fakty. Auto zapaliło, i starsznie kopci na czysto biały kolor, silnik pracuje nie równo ale pracuje i nawet nie gaśnie na wolnych obrotach, komputer wywala cały czas informacje "Sprawdź układ wtryskowy", jeszcze jedna dziwna rzecz się dzieje jak przy-gazowałem go na ok 3 tyś obrotów to rura ta co idzie od intercoolera do turbiny aż wystrzeliła, założyłem ją i mocno dokręciłem teraz jak dam na ok 3tys obr. to ta rura pompuje się jak balon że mało nie pęknie

 

Auto u mechanika. Wykluczono wtryski(na przelewach wyszły bardzo dobrze), ciśnienie pompy też dobre. Auto na plaka odpala i chodzi równo, macie pomysły bo mechanik jest też w szoku :notacrook:

 

Diagnoza:

 

Łuszczenie się pompy wysokiego ciśnienia załatwiło mi wszystkie 4 wtryski koszt regeneracji 4 wtrysków+pompy+ czyszczenie układu = 5000zł.. Zrezygnowałem mysle że zrobie to na używanych częściach bo koszt mniejszy. Wszystko to wina pompy, podobno to bardzo częsty objaw tych pomp, łuszczenie wykrywa się w filtrze paliwa-jeśli są opiłki to znaczy że niedługo wtryski szlak trafi.

 

Panowie do was pytanie: jak się czyści układ paliwowy w scenicu II , może ktoś to robił?! Proszę o odpowiedz

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!