Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.5 dci injection defaillante


Gość eseli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem megane II 2003 r. 1.5 dci 80 tyś km. W dniu zakupu auto

sprawdzane było w serwisie renault i na komputerze nic nie znaleziono.

Jednakże po 2 tyg użytkowania "zazwyczaj" przy przyśpieszaniu pojawia się komunikat

injection defaillante / uszkodzenie układu wtrysku ale nie ma straty mocy.

Nie mam problemów z odpalaniem meganki.

Przejrzałem forum ale konkretnego opisu problemu nie znalazłem.

Tankuje v-powera na shellu z nadzieją że problem zniknie. W najbliższych dniach

wymienię filtr paliwa - zobacze jaki odniesie to skutek.

Czy jeżeli winne były by wtryskiwacze - za samochodem unosiłby się dym z rury?

Proszę o opinie .

ps.

Według aso przy 60 tyś wymieniany był czujnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! sprawdz moze przewody paliwowe moze paliwo niedochodzi tak jak powinno jest tam taki oring prawdopodobnie znajduje sie przy pompie paliwowej ja tez mialem ten problem po zmianie wszystko wrocilo do normy ale nie twierdze ze to to filtra paliwa tez moze byc tego przyczyna pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymień filtr paliwa pownno pomóc(po założeniu i odpowietrzeniu pompką odkręć jeszcze korek spustowy aby spóścić syf który zassał ze zbirnika).

Jezeli to nie pomoże to musisz szukać w elektronice.

Pozdrawiam. ;-)

I jeszcze sugeruję zatankowanie normalnego paliwa.(Mój na V-power chodził jak ciągnik.!!

Nie polecam przynajmniej w moim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

podjedź na komputer to Ci powiedzą co dokładnie sie dzieje. Zgadywanki to nieco wolna metoda rozwiązywania problemu, a dłuższa eksploatacja z uszkodzonym jakimś pozdespołem może doprowadzić do uszkodzenia innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samochod byl podpiety pod komupter, komp wykazal blad P0089 - Regulator ciśnienia paliwa, i chodzi o cisnienie. Gdy dodajesz gazu(od 3 biegu pedal prawie w dnie), wyskakuje ten blad.

Na cylindrze 3 i 4 sa wieksze przelewy(czytaj leje) niż na 1,2.

Filtr paliwa zmieniony, swiece zarowe tez wczesniej zmienione.

 

Pozdrawiam

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samochod byl podpiety pod komupter, komp wykazal blad P0089 - Regulator ciśnienia paliwa, i chodzi o cisnienie.

 

Miałem to samo, wymieniłem regulator ciśnienia na pompie wtryskowej i narazie jeźdzę. Koszt 500 zł na samą część.

Przy okazji zrobiłem test przelewów wtrysków, jeden kompletna padolina, przelał 60 ml w ciągu 2 minut, norma podobno jest 20 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kłopoty z odpaleniem, nie odpalał wcale. Zawieszał się regulator na pompie.

Ja wziełem go na zaciag, to odpalał przez tydzień i pózniej znowu amba.

Co do usterki, to komp pokazywał mi usterkę mechaniczną, serwisową, a kod błędu wskazywał za każdym razem różnie, raz regulator, raz zawór wysokiego ciśnienia na listwie, raz czujnik wałka rozrządu. Ale zawsze wykazywał zbyt niskie ciśnienie, około 120-140 bar, podczas gdy norma to 230 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem regenerować wtryski, regenerują wszystkie, dają też gwarancję, ale Delphi biorą niechętnie i robią bez gwarancji. :-/

 

Regeneracja wtryskow 1.5 dCi - gwarancja od 1 - 2 lat - sam nie wiem od czego to zalezy, a cena za jeden wtryskiwacz to 499zl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!