Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

paląca sie kontrolka poduszki pow i serwis


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc kupiłem megane z 2004 roku po wypadku i ma wystrzelone poduszki pasażera i kierowcy i napinacze pasów mam przegląd i facet sie przyczepił do moich palących sie kontrolek niestety na wymiane niemam tyle pienidzy prosze o doradzenie jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić lub zresetować sterownik, nie wiem czy czujników też nie trzeba, a potem wyłączyć poduszki w kompie.

Wada rozwiązania ? Jak na dłoni widać przy sprzedaży, że auto nie ma poduch.

Aha i nie każdy warsztat godzi się na wyłączenie poduch, nie chce brać odpowiedzialności za nieodpowiedzialność właściciela.

 

Tylko teraz się zastanów czemu diagnosta nie chciał podbić. Może dlatego, że od tych poduch zależy bezpieczeństwo Twoje, Twoje rodziny lub znajomych i postronnych osób, w już osłabionym uderzeniem samochodzie.

Sorki, ale jak się kupuje rozbitka to należy się najpierw zastanowić i skalkulować koszta.

 

Ciekawi mnie czy auto jest w ogóle dobrze złożone czy na tzw. odwal się, byle tanio <piwko>

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej będzie to kosztować, więc nie wiem czy zakup 2 poduch z demontażu nie wyjdzie wiele więcej, a na pewno będzie BEZPIECZNIEJ.

Napinacze można wymienić później, ale przynajmniej poduchy by były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacze można wymienić później, ale przynajmniej poduchy by były.

Jak nie wymieni napinaczy, to błąd nadal będzie świecić. Trzeba kupić poduchy, napinacze, zresetować sensor.

O innych sposobach nie będę pisał.

A swoją drogą, diagnosta nie powinien się czepiać chyba o błąd poduszek, to jest tylko "wypas", wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w kompie wyłączyłem tylne napinacze i z tego co widziałem i rozmawiałem to można tak wyłączyć dowolną poduszkę czy napinacz, bez żadnego druciarstwa i ukrywania. Jeśli w megi 2 nie wykombinowali czegoś to tez pewnie tak można.

O innych patentach też świadomie nie wspomniałem.

 

A swoją drogą, diagnosta nie powinien się czepiać chyba o błąd poduszek, to jest tylko "wypas", wyposażenie.

Ja tam w sumie do takiego czepiania się niczego nie mam, bo kto wie czy potem nie będziemy takiemu diagnoście dziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w sumie do takiego czepiania się niczego nie mam, bo kto wie czy potem nie będziemy takiemu diagnoście dziękować.

Jeżeli to leży w jego kompetencjach to niech tego pilnują, ale jak maja się czepiać pierdół to niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!