Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z drzwiami przednimi od strony pasażera. Patrząc na profil samochodu drzwi przednie(gdy są zamknięte) lekko odstają. Po dociśnięciu ich mechanicznie (ręką) do profilu, ramy samochodu drzwi wyglądają normalnie, nie odstają. Samo w sobie to mi nie przeszkadza, jednak te drzwi podczas zamykania trzaskają. Zamykają się z dziwnym, trzaskającym odgłosem.

 

Myślałem, że problem leży po stronie tego kawałka metalu (zatrzask), który jest zamontowany w ramie samochodu, w który "wchodzi" zamek z drzwi. Chciałem go wyregulować, lekko przesunąć w stronę wnętrza samochodu. Jednak gdy się przyjrzałem dokładnie temu zatrzaskowi, to jest on zamontowany w swoim stałym miejscu, chyba się go nie reguluje.

 

Gdzie leży przyczyna? Czyżby problem był na zawiasach tych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze opuściły ci się na zawiasach i przy zamykaniu nie trafiają na swoje miejsce tak jak powinny tylko uderzają o coś i dopiero nastawiają się na swoje miejsce :)sprawdź delikatnie domykając drzwi <piwko> jeśli zamkną się bez oporu przy końcu to znaczy że to nie to jesli wyczujesz pod koniec opór i dopiero przeskoczą znaczy ze ci się opuściły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oporu żadnego nie czuć. Jak zamykam powoli, to zamykają się ok, bez "hałasu". A przy zwykłym zamykaniu drzwi widać jak one wędrują na swoje miejsce i lekko wracają (ten efekt odstawania). Tak jakby zatrzask(bolec) nie trzymał, i trzeba by go przekręcić bliżej wnętrza samochodu, ale jak go obejrzałem, to chyba niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby zatrzask(bolec) nie trzymał

Na tym bolcu powinna być plastikowa tuleja, która optycznie powiększa średnicę bolca. Jeżeli jej nie masz może być to przyczyną.

Dodatkowo sprawdź w drzwiach, jak zamyka się zamek (na otwartych drzwiach) oraz czy zatrzask nie jest wyrobiony. Porównaj do prawidłowo się zamykających drzwi. Jeżeli zamyka się inaczej, masz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie

Mhhh jutro się przyjże dokładnie, ale żadnej plastikowej tulei, na żadnym z tych bolców, zatrzasków nie widziałem(również na innych drzwiach). Zamek otwierałem i zamykałem przy otwartych drzwiach, nic szczególnego nie zauważyłem. Wyrobienie się zamka...biorę to pod uwagę, ale że są to drzwi pasażera to trochę dziwne, inaczej by było gdyby to były drzwi kierowcy;p

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki. Tylko obawiam się trochę tego stukania młotkiem i poluzowania rygla. Jak wynika z opisu, to jest on przyspawany do karoserii samochodu. A poza tym, jak próbowałem się dobrać do niego, to trzeba mieć konkretny klucz. Mój się dzisiaj wyginał pod naporem ręki, a śruba ani drgnęła;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karwo27

Klik

Myślałem, że masz taki rygiel. Jeżeli masz rygiel, jak na obrazku z odpowiedzi Nel, to moja odpowiedź nie jest dla Ciebie istotna.

A swoją drogą, znów się okazuje że "bez młota nie robota". <piwko>

Mój się dzisiaj wyginał pod naporem ręki, a śruba ani drgnęła

Potrzebujesz takiego klucza, jak w tej aukcji:

Klik

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!