Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik temperatury płynu chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem użytkownikiem Renault Megane II 1,9 DCi, 120 PS, 2004 r

 

Wiem, że jest kilka tematów założonych już na tematów owych czujników ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji, które mnie interesują.

A więc mam zamiar wymontować czujnik temperatury płynu.

1 pytanie: który to jest czujnik przy tym termostacie?? Stojąc przodem przed maską samochodu to jest ten z prawej strony termostatu czy ten z tyłu?? wtyczka, która jest podłączona do tego z prawej ma 6 wejść natomiast do tego z tyłu 2.

2 pytanie: jak wyjmuje się owy czujnik?? jest on wkręcany (gwint) czy wciskany ( z jakimś zatrzaskiem który trzeba odgiąć lub podważyć ) ??

3 pytanie: czy żeby wymontować ten czujnik trzeba wpierw wymontować termostat?? jeżeli nie to czy po wymontowaniu czujnika nie poleje się tam żadna woda bądź płyn??

4 pytanie: jeżeli na ciepłym silniku ciężko odpala mi auto to czy mogę zrobić tak ( gdzieś na forum to wyczytałem ), że spróbuję odpalić silnik z wyjętym czujnikiem płynu chłodzącego??

5 pytanie: czy czujnik mogę wymontować przy podłączonym akumulatorze czy muszę wpierw odłączyć go??

6 pytanie: czy wystarczy sprawdzić omomierzem poprawność działania czujnika żeby mieć pewność, że jest walnięty?? jakie powinny być wartości dla sprawnego czujnika??

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest kilka tematów założonych już na tematów owych czujników

To dlaczego tam nie piszesz tylko zakładasz nowy temat?

Ad1) czujnik ma 3 pinową wtyczkę.

Ad2) wkręcany

Ad3) nie, tak

Ad4) to nie ta przyczyna, poczytaj o czujniku położenia wału. powinieneś go znaleźć pod termostatem

Ad5) zaleca się aby przy naprawach elektrycznych odłączyć akumulator

Ad6) tak, tablice są na forum szukaj.

 

 

Temat zamykam

Proszę pisać w już istniejącym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!