Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCe wrażenia z użytkowania


grzes74

Rekomendowane odpowiedzi

czytam o Waszych spalaniach i... trochę zazdroszczę, ale

pisałem już o jednorazowym niskim spalaniu, niestety, to był wyjątek, postawiłem jednak na jakość jazdy nie oszczędność.... w mieście ok 10,5 przy klimie (chyba norma), w trasie 4 osoby i bagaże ok 8,7l/100, ale jaka frajda, możliwość wyprzedzenia przy dużej prędkości, odczuwalne przyspieszenie przy prędkości powyżej 150km/h, wiecie o czym piszę, ten silnik tak ma, a najlepiej doceni to ktoś, kto jeździł kiedyś zwykłym 1,4, np 80-90 KM, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozwolę sobie się przyłączyć. Ostatnio auto dojeździło prawie do 20kkm, więc postanowiłem je sprawdzić pod kątem spalania. Trasa Dom-Wakacje_Nad_Bałtykiem-Dom (~1500km głównie po autostradach, w tym niemieckich), średnia prędkość 103km/h na całej trasie, w tym jazda po autostradach, gdzie niespecjalnie zdejmowałem nogę z gazu, 140-150km/h zwykle na liczniku było, poza miejscami ograniczeń oraz robót drogowych). Średnie spalanie wyszło 9.5l/100km. Były też spore fragmenty tej trasy po Niemczech przejechane z tempomatem ustawionym na 140km/h.

 

Potem odwoziłem dzieciaki do babci, trasa bez mała 1000km przejechana tylko po Polsce ze średnią prędkością 71km/h. Spalanie wyszło 6.7l/100km, z tym że nie ukrywam, iż starałem się sprawdzić ile spali, jeśli nie będę cisnął na siłę, dlatego zwykle jechałem 90-110km/h (bardzo długie fragmenty), ale jak to na trasie w Polsce w okresie żniw - a tu kombajn na drodze, a tam ciągnik, a tu korek, a tam ruch wahadłowy. Generalnie na pewno zawalidrogą nie byłem i nie wlokłem się za TIR-ami (mam na nie alergię, dlatego zwykle wyprzedzam przy pierwszej nadarzającej się okazji), jednak szaleństwa zdecydowanie nie było. W aucie 2 dorosłych i dwójka dzieci (9 i 11 lat) plus bagaże dzieci na miesiąc (2 spore torby).

 

Jak widać z powyższego, ten silnik niekoniecznie dużo pali, trzeba tylko unikać popędzania go - przy podobnej prędkości na trasie w Polsce może palić albo 7 albo 9, pewnie to sami widzicie. Ja po prostu starałem się robić tak, aby być blisko tej 7, a nie 9...

Edytowane przez m@riobros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuwalne przyspieszenie przy prędkości powyżej 150km/h, wiecie o czym piszę

 

Z tego co wiem licznikowe osiągnięcie vmax, katalogowego - nie stanowi dla tego egzemplarza żadnego problemu. Tak że pod względem wigoru nie ma zastrzeżeń.

Trochę jeździłem różnymi i wiem, że nie zawsze te katalogowe dane są łatwo osiągalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadających ten silniczek z doładowaniem

 

Spalanie jest duże, ale radość z jazdy bezcenna. Jak grzejesz 180-210km/h to nie patrzysz na spalanie.

Na autostradzie walimy do 200 km/h. BAJKA, nikt nam nie podskoczy. Auto jest cały czas zdolne do przyspieszania. Firmowe Mondeo, Passaty i jakieś Śkodówki odpadały.

Reasumując.

Mając taki silnik nie mamy żadnych kompleksów.

Trzeba mieć CB żeby wiedzieć co dzieje się na trasie... szkoda płacić.

ten silnik jest do jazdy , a nie do zabawy.

 

RADOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadacie panowie jakieś dziwne rzeczy, ja zrozumiałem stesa inaczej, 1,4 tce to przyjemność przyspieszania, wyprzedzania, samej jazdy, nie chodzi o to czy jedziesz 80, czy 120, czy 200 km/h, ten silnik po prostu sprawia zarąbistą przyjemność z jazdy i tyle,

zdrowy rozsądek to inna sprawa, anteny cb jeżdżą nawet na matizach,

kolega chciał się pochwalić swoimi odczuciami z jazdy ( całkowicie Go popieram) i tyle, po co krytykować, samochód jest mocny (droższy niż 1,6, ale warto było) i tyle

 

Z tego co wiem licznikowe osiągnięcie vmax, katalogowego - nie stanowi dla tego egzemplarza żadnego problemu. Tak że pod względem wigoru nie ma zastrzeżeń.

Trochę jeździłem różnymi i wiem, że nie zawsze te katalogowe dane są łatwo osiągalne..

nie chodzi mi o max prędkość, tylko odczucie przyspieszenia na 6 biegu, przy dużej prędkości

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego odczucia jazdy to jedna sprawa. Drugą sprawą jest narażanie życia innych jazdą 180-210 km/h na autostradzie, gdzie mamy ograniczenie prędkości do 140km/h. Nie będę tolerował takich postów i głośno i z pełną premedytacją będę je negował i obgadywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem do wyboru 1.4 tce i 1.6. Wybrałem ten drugi. Nie ze względu na kasę. Na pierwsze auto nic lepszego mi nie potrzeba. Mniejsza ochota do szaleństw. A jak trzeba to nie takie auta się wyprzedza. Przy okazji stałe średnie spalanie na poziomie 7 litrów z klimą.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o odpowiedź w temacie to dopiszę , że byłem w czwartek w Gdańsku. Jechaliśmy na koncert J.L. więc było nas 4 osoby średnio po 80 kg i trochę bagażu. W sumie w dwie strony wyszło 1000 km z czego wiadomo około 300 nową autostradą od Torunia. Jakie wrażenia z jazdy.

Przedewszystkim jak na taką trasę i ogólnie ujmując nasze Polske drogi to zauważyłem, że nie odczuwa się po takiej trasie zmęczenia. Auto jest napewno komfortowe( klimatronik chodził przez całą drogę)i duże dlatego jechaliśmy naprawdę wygodnie i przyjemnie. Co do silnika 1,4 TCe to na codzień jest super i na drogach lokalnych też. Jednak jadąc we cztery dorosłe osoby czuje się brak ze 20 - 30 KM pod maską. Jadąc natomiast autostradą ( był silny wiatr) to osiągnięcie 180 km/h trochę trwało i przypominało raczej wyciskanie ostatnich potów niż próbę sprawnego przyspieszenia. Prędkości max nie testowałem ze względu na wspomniany wiatr. Auto jest wysokie i naprawdę trzeba trzymać mocno kierownicę na autostradzie. Realna i przyjemna prędkość autostradowa dla tego auta to 130km/h. Potem to już mamy obroty powyżej 4000 i trochę zaczyna szumieć wiatr ( znowu doskwiera wysokość auta i powierzchnia czołowa). Natomiast spalanie z całej trasy wyszło 9L/100km. Trochę dużo :D Przy czym na drogach lokalnych wyjdzie około 8,0 - 8,5 a na autostradzie jakieś 10 do 11L. Nie jest to auto ( przynajmniej z tym silnikiem) do pokonywanie dużych odległości w szybkim tempie. Skrzynia jest za krótka ( przy dłóższych przełożeniach Scenic byłby jeszcze słabszy)a wtedy przy 140 - 150 km/h benzyna z baku znika jakby w zbiorniku była dziura !

Ale ogólnie auto jest napewno wygodne i komfortowe. Sądzę , że dobrym wyborem byłby diesel 130 KM z jakimś chipem na 160 - 170KM. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!