Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis przydarzyła się mała historia otóż podczas cofania zahaczyłem o słupek i obudowa lusterka prawego która jest w kolorze nadwozia niestety została obtarta. Czy da się zdjąć samą ta obudowę bez demontażu całego lusterka czy trzeba całkowicie wyjąc lusterko aby to zmienić. I ewentualnie orientuje sie może ile kosztuje sama obudowa od lusterka i czy można ją kupić od razu pod kolor nadwozia czy trzeba malować :applause:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem samej obudowy i to w odpowiednim kolorze różnie bywa. Przetrząśnij Allegro, czasami się trafiają takie aukcje. Przynajmniej widziałem taką, jak lusterka do mojego sceniola drugiego szukałem. Ja zakupiłem kompletne lusterko w potrzebnym kolorze, grafit metalik. Co do wymiany tej obudowy, nie musisz całego lusterka demontować. Wystarczy wydłubać zwierciadło z ramką, do której jest przyklejone, podważając je. Następnie odłączyć kostkę od ogrzewania, jeśli takie posiadasz i już masz dostęp do 4 z 5 zatrzasków w korpusie lusterka. Po odpięciu tych 4, 5 sam się odczepi. Jeśli masz uszkodzoną także ramkę zewnętrzną tego korpusu, to nawet nie szukaj tego elementu tylko kupuj całe lusterko. Po pierwsze trudno taki element oddzielnie znaleźć, a po drugie, będziesz miał problemy z przeprowadzeniem przewodów przez oś obrotu lusterka, przy przekładce silniczków, czujnika temperatury i ogrzewania. Jest to co prawda możliwe ale wymaga rozebrania wtyczki na czynniki pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Macie jakiś patent jak naprawić złamane zatrzaski oraz czym zastąpić całkowicie wyłamane i brakujące zatrzaski bo mam taką sytuację jak na zdjęciu a nie mogę w sieci nigdzie znaleść obudowy pod mój kolor nv603. Pomocy!!!

post-58089-0-99968900-1367951814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał zakładu, w którym spawają plastiki - przeważnie blacharze i lakiernicy powinni mieć wiedzę, gdzie taki zakład jest w okolicy. Skoro da się tak ratować zderzaki z połamanymi mocowaniami, to z taką obudową też nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podmieniałem czujnik temperatury zewnętrznej na nowy zamiennik. Przy okazji ponownie rozebrałem lusterko tj. obudowę lakierowaną i wyjąłem lustro z wkładem. Czujnik działa bez zarzutu a uszkodzone zaczepy/noski obudowy lakierowanej skleiłem kropelką. Mówię o tych dwóch skrajnie zewnętrznych bo te miałem ale ułamane. Tych dwóch bliżej auta nie ruszałem tak więc obudowa trzyma się na 2 zewnętrznych oraz 1 znajdującym się zaraz przy drzwiach, tam gdzie się lusterko skłąda. Problem pojawił się natomiast z lustrem bo było ono już wcześniej wilokrotnie wyjmowane i pourywały mi się te plastikowe, białe pręciki co dotykają zębatek silnika regulacji lusterka i sam wkłąd jakoś nie chce mi się porządnie trzymać lusterka i z łątwością wyskakuje na zewnątrz. Lipa straszna bo to wszystko takie jednorazowego użytku. Swoją drogą czy mam dobrze podłączone kable ten czerwony i zielony?

post-58089-0-98804100-1368295303_thumb.jpg

post-58089-0-28402600-1368295441_thumb.jpg

post-58089-0-72860300-1368296820_thumb.jpg

Edytowane przez harry.wesoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Obie części obudowy trzymają się na zatrzaskach. Zaczynasz od wypchnięcia wkładu lusterka, też jest na zatrzaskach. To najbardziej stresujący moment. Jakaś plastikowa łyżka czy dobry nóż i podważasz, zabezpieczając ręką, żeby wkład nie wyskoczył i nie upadł na ziemię. Jak wkład wyjdzie, to później już ogarniesz, wszystko jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!