Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup wycieraczek przednich-problem / niezgodności katalogowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak to nieprawda, że mając pieniądze można mieć wszystko :applause:

Przekonałem się o tym, jak przyszła pora na wymianę wycieraczek przednich. Zwracam się do Was o pomoc, a konkretnie o podanie numeru/modelu części jaką są w/w wycieraczki. Chodzi mi o markę Valeo, ewentualnie Bosch.

Posiadam Scenica II phI 2004 r. W kilku sklepach zamawiali dla mnie te wycieraczki i... niestety inne mocowania.

Ja posiadam takie końcówki ramion:

 

mocowanie.jpg

 

W ostatniej hurtowni zamówili mi Valeo Silencio X-TRM (nr: VM400-niby tylko do mojego rocznika) i inne mocowanie, bez tej klapki/zatrzasku na mocowaniu wycieraczki. Sprzedawca mówi, że w serwisie dokupię te brakujące plastiki. Niestety nie pasują do tych piór.

Nie ukrywam, że lekko się zdenerwowałem, bo ile czasu można kupować wycieraczki? Tydzień, dwa, trzy? Tak więc jeszcze raz proszę posiadaczy Scenica z rocznika takiego jak mój o ewentualny numer części Valeo (z opakowania) lub model/dokładna nazwa.

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez moby_76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to zajęło 2 minuty, tylko że z Valeo nie posiadają tych plastikowych zabezpieczeń.

Pojechałem z piórami do ASO, ponieważ te plastiki to część ramienia i nic nie można było dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę zbocze z tematu bo model nie ten ( Scenic 1 po lifcie ), ale może ktoś z Was poleciłby mi porządne wycieraczki właśnie do tego modelu Szczeniaka? Oczywiście chodzi o komplet na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jeszcze raz udałem się do ASO w celu zakupu wycieraczek nie zważając już na koszty. Miałem dosyć szukania i kombinowania gdzie taniej. Zresztą i tak nic nigdzie nie pasowało. Jak to mówi powiedzenie: "Tanie mięso psy jedzą". Pan w serwisie, widząc moją chwilę zwątpienia po usłyszeniu ceny (za jedną sztukę 130PLN), powiedział: "... a nie, nieee... nieeeee... za dwie... zresztą zaraz sprawdzę...". I wyszło, że za komplet troszkę ponad 130PLN. Wycieraczki oryginalne z Renault Boutique. Dziwne tylko, że tydzień wcześniej były w cenie 203PLN. Dostępność części sprawdzana po numerze VIN mojego auta. Zastanawiam się, czy to aby nie jest naciąganie klientów, jak nóż widelec się uda? Miły Pan powiedział, że tylko nie jest pewny czy to Valeo czy Bosch. Zobaczymy co przyjdzie, bo cena coś dziwna. Chociaż kiedyś wycieraczkę Valeo do Twingo kupiłem o ok. 20PLN tańszą, niż w najtańszej hurtowni w moim mieście.

 

[EDIT]

Wycieraczki zakupiłem, oryginał z Renault Boutique. Wyglądają identycznie(!) jak Valeo Silencio XTRM (model VM400). W ASO, nie dość, że taniej (125PLN), to jeszcze w komplecie z wycieraczkami są te plastikowe nakładki, które wsuwa się w miejscu mocowania wycieraczki do ramienia. W Valeo ich nie ma.

I tu mam pytanie.

Nowe pióra postanowiłem zamontować samodzielnie, pomimo, że Pan serwisant naciskał. Spieszyłem się do pracy. I tu "padłem" ofiarą konstruktora w/w nakładek plastikowych. Za groma nie mogę ich zsunąć z piór wycieraczek. Rysunek nr 1 na opakowaniu, objaśniający montaż, nic niestety nie mówi, co trzeba dokładnie zrobić, aby zsunąć te nakładki przed montażem (rys. nr 2). Jest zaznaczona jakaś strzałka, ale jest to niejasno i niejednoznacznie zaznaczone.

Proszę o pomoc kogoś, kto zetknął się z tym rozwiązaniem.

Temat niby błahy, a elaborat... :applause:

Z góry dzięki!

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 80PLN??? W ASO miałem cenę 40PLN za komplet. Sprowadzili je i nikt ich nie chciał kupić. Tak na boku, to uroku aucie te Silbaki na pewno nie dodadzą. Mocowania w tych piórach jak do kombajnu :applause:

 

Nadal proszę o pomoc (dwa posty wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę zbocze z tematu bo model nie ten ( Scenic 1 po lifcie ), ale może ktoś z Was poleciłby mi porządne wycieraczki właśnie do tego modelu Szczeniaka? Oczywiście chodzi o komplet na przód.

Mogę polecić płaskie wycieraczki Unipoint, w marketach E.Leclerc sztuka około 18 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!