Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z przeciwmgłowymi w Megane 2 ph1


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc - przeszukałem całe forum i nie znalazłem żadnego opisu - świeci mi kontrolka przednich przeciwmgłowych (halogeny) a lampy nie świecą. Sprawdzałem bezpieczniki w komorze silnika - są OK, żarówki też są dobre. Nie wiem co można jeszcze sprawdzić. Na forum ktoś pisał, że przełącznik kierunkowskazów może być przyczyną ale nie wiem jak się do niego dostać - jak rozebrać kolumnę kierownicy. (Megane II ph1 1,5DCI rok prod.: 2005) PROSZĘ O POMOC

Edytowane przez calderaseven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim bedziesz rozbierać kolumnę kierownicy spróbuj zdjąć klemy z aku, potem wypnij i wepnij na nowo wtyczki od komputera, który znajdują się za akumulatorem. Miałem kiedyś podobny problem, tylko u mnie raz świeciły, raz nie. Po opisanej wyżej operacji wszystko oki. Powodzenia. Daj znać jak poszło. :applause:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie miałeś zdejmowanego zderzaka przedniego? Tam jest złączka do zasilania przeciwmgielnych. Proponowałbym tam zajrzeć. Wystarczy odpiąć od góry spinki, po dwie śrubki w nadkolach i odchylić do przodu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za pomoc - zdemontowałem dzisiaj nadkole i jak to się mówi po nitce do kłębka - okazało się że mam przerwany przewód - zlutowałem całość i halogeny świecą jak nowe

Jeszcze raz dziękuję i uważam, że temat można zamknąć - jeśli ktoś chciałby więcej informacji jak dostać się do przewodów i halaogenów służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!