Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie jezdzi na benzynie ani na gazie


tivi92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W Renacie zadziało się coś dziwnego. Samochód czasami przestaje jeździć, tzn. Na paliwie zapala, wkręca się do pewnych obrotów, nie zawsze jest to ta sama liczba i tak jak by odcinał zapłon, jeśli wróci do 1500rpm to znów zaczyna ciągnąc aż w końcu przestanie. Podobna historia jest na gazie, jednak na nim prawie w ogóle nie da się jechać gdyż dławi się zaraz po przekroczeniu 2tys rpm a często nawet gdy jest zapalony to na biegu jałowym wszytko jest ok, lekkie smyrnięcie gazem i samochód gasnie.

mam nadzieje ze ktoś pomoże

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tivi92, nie jestem fachowcem, ale powodów może być kilka. Między innymi; wypalony już katalizator - na wolnych obrotach daje radę, ale pod obciążeniem czyli po zwiększeniu obrotów już nie może sobie poradzić, druga sprawa to przewody lub cewki są na wykończeniu - tak samo na wolnych jest jak cię mogę, ale pod obciążeniem może uciekać iskra. Nie twierdzę, że moje na wierzchu, czekaj na kolejne podpowiedzi od innych, bo bardzo możliwe, że to całkiem inny i banalny problemik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął najprościej,czyli elektryka (kable, świeczki, cewki, silnik krokowy), kiedy był wymieniany filtr paliwa i gazu? Jak to nic nie da, to wtedy można do gaziarza żeby zobaczył instalkę i do mechaniora. Co do katalizatora to nie koniecznie, ja jeździłem 2 lata na wypalonym i troche hałasującym zanim wymieniłem - może mieć wpływ na spadek mocy jak się zapcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable - pazdziernik 2010 ngk, swiece pazdziernik 2010 ngk, filtry listopad 2010, krokowiec czerwiec 2011, kostka od stacyjki dzisiaj - efekt samochod jezdzi zarowno na tym jak i na tym, tzn narazie problemow nie ma ale jak zrobie z 300km i nic sie nie stanie to bedzie oznaczalo ze to wlasnie byl z nia problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!