Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Położenie pedału hamulca MII


Rekomendowane odpowiedzi

Jedną z niewielu wkurzających mnie rzeczy w mojej Megi jest ustawienie pedału hamulca.

jest tak przysunięty do konsoli środkowej że mając nogę na gazie mam tylko ok 1 cm luzu między pedałem hamulca a konsolą (nogę mam zwyczajną rozm 44 :mrgreen: )

jest to o tyle niewygodne że jak chcę szybko przełożyć nogę z gazu na hamulec to haczę o dolną część pedału hamulca (w sportowych butach jeszcze nie jest tak źle ale w eleganckich butach z rantem robi się niebezpiecznie przy nagłej potrzebie hamowania)

Czy tem pedał dałoby się przesunąć choć o 1 cm w lewo?

 

Po jednej akcji gdzie nie mogłem wyrwać nogi spod pedału zacząłem już nawet rozważać opcję delikatnego podcięcia (podszlifowania) płytki na pedale ale to chyba ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky, chrzanisz :mrgreen: ja mam 47 (+/-1) i sobie bez problemu radze i w ogole nie zawadzam nawet w eleganckich, odblaskowych kajakach. przez pare pierwszych dni po kupnie mialem owszem lekki problem, od tamtej pory ani razu nie zawadzilem. jak dlugo masz swoja MII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wkurza mały odstęp hamulca od gazu :-? (szczególnie, gdy chodzę w zimowych butach, a nogę mam mniejszą niż nr 44). O ile wszystkie pedały wciskają się lekko i bezszelestnie, to odstęp między nimi mógłby być trochę większy. Przecież Megane II to nie Tico, a Francuzi to nie Azjaci. :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też miałem z tym na początku ciutkę problemów ale kwestia przyzwyczajenia.

W maluchu się dało przywyknąć to i tu się da ;-) Swoją drogą tego co przewiozłem maluchem to nie dam rady przewieźć RENIĄ ;-)

A tak przy okazji to w innych autach nie są znowu takie wielkie różnice - z ciekawości kiedyś zrobię pomiary jak jest np w Toyocie, Oplu czy VW czy jeszcze może audi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!