Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
MS

Megane II phI Kasowanie błędów w komputerze

Recommended Posts

MS    1

Po przeszukaniu forum nie widzę jednoznacznej odpowiedzi:

Po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu chcę skasować usterkę (standardowo wyświetlaną na desce jako "engine"+"service").

Na forum znalazłem takie sposoby na mój przypadek ale nie wiem czy w tym przypadku na pewno działają:

- odłączenie akumulatora na kilkanaście(-dziesiąt) minut, włącznie ze zwarciem klem

- kilkukrotne uruchomienie silnika + za każdym razem jazda (czyli nie ograniczam się do wykonania tego podczas postoju)

Chciałbym widzieć czy jeśli wykonałem poniższe czynności to w przypadku naprawnienia usterki w samochodzie te błędy muszą mi zniknąć. Moje rozumowanie jest takie, że jeśli tak, to znaczy, że usterka nie została naprawiona, skoro kontrolki wciąż się świecą. Jeśli natomiast nie są to pewne sposoby na kasowanie, to muszę jechać do serwisu i wykasować błąd CLIPem.

fred    30

- odłączenie akumulatora na kilkanaście(-dziesiąt) minut, włącznie ze zwarciem klem

Zwarcia klem to bym nie ryzykował, bo nie wiadomo czy rozładowanie kondensatorów nie wywoła jakiegoś impulsu co zaszkodzi ECU.

MS    1

Sposób z kilkukrotnym odpaleniem silnika i jazdą chyba działa. Wczoraj kontrolki zgasły i do dziś nie pojawiły. W momencie gaśnięcia była to chyba czwarta lub piąta jazda i przejechane w sumie około 30km. Od tego czasu odpaliłem samochód kolejnych kilka razy i przejechałem ze 20km.

Śmieszne, że kontrolki zgasły dokładnie przed bezpośrednią podróżą do warsztatu w celu skasowania błędu. Moja Meganka chyba się wystraszyła, jak przed wizyta u dentysty :applause: .

Edited by MS