Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pewnie problem i nie wiem jak go rozwiązać. Od dwóch dni pod samochodem na wysokości chłodnicy mam plamy. Dół chłodnicy jest mokry. Dzwoniłem do serwisu Renault i otrzymałem informacje, że to może być od klimatyzacji. Jednak zauważyłem też ubytek płynu w chłodnicy :applause: Problem o tyle istotny, że jestem we Włoszech.

Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, używanie klimatyzacji zwłaszcza w upalne dni powoduje kapanie skroplonej wody,co widać pod samochodem.Woda skrapla się również na aluminiowych rurkach w komorze silnika.Jest to normalne zjawisko.Widok mokrej chłodnicy mógłby być z tym powiązany.Skoro jednak masz ubytki płynu, może to być uwalona chłodnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie też tak. Pomogła wymiana opasek zaciskowych na przewodach połączeniowych chłodnicy. Płyn chłodniczy ma kolor zielony i ostry smak. Wodę poznasz na pewno. Upust z parownika klimatyzacji znajduje się w tylnej części komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor zielony

Nie jest to regułą, może być czerwony, niebieski, zielony, żółty, bezbarwny. Poza tym jak płyn był jakiś dłuższy czas to spokojnie może być nawet brązowy :applause:.

Ale tak jak pisze Czacha obejrzyj opaski na przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś miałem ten sam problem w starszym samochodzie.Kapało mi nie znacznie z chłodnicy ( była uderzona jakimś kamyczkiem i wewnętrzna dyszka puściła) Kupiłem "silvesr steal" czy coś takiego. Dodałem do płynu i zatkało. Wszystko zależy ile ci tego płynu ubywa

mavick007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skroplona woda z klimy w reno megane II powinna kapać z prawej strony, mniej więcej na wysokości lusterka. Wiem bo niedawno mi rozbierali samochód bo ta woda lała mi się do środka na prawy dywanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston 76 ma rację, a u revolty był zatkany odpływ dlatego właśnie miał wodę pod nogami pasażera. Przepuszcza uszczelka za skraplaczem jak jest zatkany odpływ.Też to przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj Leonek!

mam pytanie czy nie masz fotki przypadkiem gdzie pod autem w Megane II 1.5 dCi jest ten odpływ ze skraplacza? bo nie umiem go zlokalizować a leje mi się woda w czasie upału z klimy do środka na wycieraczkę pasażera!

ps. chyba że ktoś inny możne ma taką informację?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!