Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka SERVICE nie świeci.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukałem ale nie znalazłem na forum podobnego problemu. Mianowicie kupiłem niedawno megane II ph I i po zakupie standardowo oddałem ją do serwisu na wymianę rozrządu płynów filtrów i różnych el. zawieszenia z podpięciem do komputera. Po odebraniu z serwisu w autku nie świeci dioda SERVICE ani przy odpalaniu ani przy wymuszonym SERVICE (przekręcenie czujnika airbagu pasażera na włączonym silniku (symbol wyłączenia pokazuje się na liczniku)). Ponoć po podpięciu do komputera był tylko błąd czujnika klimatyzacji, klimatyzacja była faktycznie niesprawna ale już została naprawiona.

Wydaje mi się że kontrolka SERVICE świeciła przy odpalaniu przed oddaniem do mechaników, ale głowy nie dam. Sprawdziłem przy okazji czy w ogóle dioda jest na miejscu i była, lecz nie sprawdzałem czy napięcie dochodzi. Może ktoś się spotkał z tym problemem. Z góry dzieki za pomoc.

Edytowane przez adamkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączeniu poduszki pasażera nigdy się nie zapali napis serwis, tylko kontrolka informująca o odłączeniu poduszki w celu zabezpieczenia dziecka przewożonego na przednim fotelu w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Proponuje zrobić test zegarów i wtedy będziesz wiedział czy zapali się napis serwis.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się właśnie wyjaśniła, wytargałem licznik jeszcze raz, rozebrałem przedni i tylni panel z zatrzaskami, i włączyłem test, wszystkie diodki pięknie działały, założyłem panel przedni, SERVICE przestał świecić (myślę - co jest???!!!), wytargałem folie a tu SERVICE pięknie podklejony czarną taśmą izolacyjna, pewnie gościu przy sprzedaży albo bardziej jego mechanik magik zakleił, a ja nie dopatrzyłem później tej folii, bo jej nie ściągałem:). Po zmianie czujnika klimatyzacji pewnie SERVICE zaczął się gasić po odpaleniu. A wszystkiemu winien kawałek taśmy na folii zegarów. Dziekuje aston76 za podpowiedź a temat można zamknąć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!