Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tłok nie dochodzi do gmp - jaka przyczyna ?


locos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

A wiec tak - pewnego dnia odpalam silnik i słyszę dziwny metaliczny głuchy stukot z komory silnika. Po zdjęciu pokrywy zaworów i ponownym założeniu niby wróciło wszystko do normy. Jednak po miesiącu od tego zdarzenia silnik przestaje palić na jeden gar. Pomiar kompresji wykazuje obniżone ciśnienie na jednym garze (wszędzie ok 12-13 barów, a na jednym 8). Zostaje ściągnięta głowica i widok jest zaskakujący - na garze o obniżonej kompresji tłok nie dochodzi do gmp i zatrzymuje się ok 4,5 mm przed gmp (czyli już wiem skąd niższe ciśnienie). Pytanie do Was moi drodzy - co może być przyczyna takiego stanu rzeczy ? skrzywiony korbowód (jeśli tak to w jaki sposób mogło dojść do skrzywienia ?) czy może coś innego ? Z góry dzięki za wszelkie sugestie! Wkrótce nastąpi wyjecie pechowego tłoka, jednak jestem naprawdę ciekawy czy komuś się taki przypadek trafił i co było przyczyną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Zagadka rozwiązana - krzywy korbowód. Ale i tak szczęśliwie się zakończyło, gdyż do wymiany korbowód i tłok, panewki i cylinder nie uszkodzone. Tak poza nawiasem co powoduje takie wygięcie korbowodu ? Dodam ze pierścionki nie są zapieczone. Kilka razy usłyszałem ta sama opinię, ze winowajcą jest woda. Jest to możliwe ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, jak w tym silniku by się woda dostała na korbowód (chyba tylko przy pękniętym bloku by to było możliwe).

Swoją drogą ciekawe czemu tak się stało.

Sworzeń chodził luźno, czy z oporami, bo to by mogło być przyczyną :applause:

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, jak w tym silniku by się woda dostała na korbowód (chyba tylko przy pękniętym bloku by to było możliwe).

W bardzo prosty sposób. Aby się korbowód skrzywił wystarczy że będzie trochę wody w komorze spalania (np. zaciągnie wodę przez filtr powietrza silnik). Woda nie da się tak sprężyc jak powietrze i mamy silnik do wymiany.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston76 -czy filtr powietrza (w sensie rura od filtra) nie jest polaczona z kolektorem ssącym ? a tu nagle woda w komorze spalania ? Wydaje mi sie ze zanim tam dotrze to powinna zdazyc wyparowac, chyba ze z pol litra sie wlalo ? Oczywiscie nie traktuj tego zaczepnie, jestem laikiem i ciagle nie dowierzam, ze woda mogla przedostac sie az do komory spalania.

 

Nie bardzo wiem, jak w tym silniku by się woda dostała na korbowód (chyba tylko przy pękniętym bloku by to było możliwe).

Sworzeń chodził luźno, czy z oporami, bo to by mogło być przyczyną :applause:

No wlasnie ja tez nie bardzo sobie moge to wyobrazic, a co do pytania - sworzen chodzil luzno.

Edytowane przez locos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ciecz dostała się z układu chłodzenia silnika do cylindra. Ale i tak masz szczęście ze tłoki nie wyszły bokiem z bloku silnika. Bo już takie silniki widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!