Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w plastikowej kieszeni drzwi Megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

niedawno nabyłem 4-letnią Megane II i po kilku dniach deszczowych stwierdziłem wodę w prawych drzwiach w kieszeni (nie w schowku) - nie ma od wew. na szybie żadnych kropel, obicie drzwi jest również suche a woda w czasie deszczu napływa - może przez lusterko czy ktoś miał taki problem i od czego zacząć aby to usunąć.

Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

ale to dla mnie nic pocieszającego. Jak to zlokalizujesz to daj info. , ale zbliża się jesień - ale do rzeczy w mojej Megance nie ma śladu przy głośniku.Podejrzewam, że jednak przeciek jest przez lusterko tzn obudowę i woda spływa do wewnątrz po brzegu poszycia drzwi. tylko jak się dobrać do miejsca mocowania lusterka, czy tam jest jakaś uszczelka nadmieniam, że lusterka są elektrycznie regulowane i składane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę się podłączyć pod ten problem. Parę dni pada a auto było nie jeżdżone i zastałem wodę w kieszeni drzwi od kierowcy. Poszycie jest suche nie widać też źródła wody, nawet po zdjęciu maskownicy od głośnika. Zna ktoś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z drzwiami lewymi - od pewnego mechanika dowiedziałem się, że to wina kogoś przy montażu głośników, bo została uszkodzona warstwa ochronna w miejscu gdzie jest mocowany głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Megane, ale u mnie w Scenicu nie ma żadnej folii w drzwiach.

A że woda się wlewa to raczej stawiał bym na "luźne" uszczelki szyby i okolice lusterek, klamki(?). Musiał bym to widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem taki oproblem i wyeliminowałem go. Problem powstaje w momencie zmiany oryginalnych głośników i niestety nowe głośniki nie mieszczą się i trzeba wyciąc kawałek plastiku. Woda dostaje się przez głośnik. Prostym i skutecznym wyeliminiowaniem jest dokładne uszczelnienie głośnika (najlepiej plastelino-modeliną - czarne ustrojstwo - kupiłem to coś dosłownie za grosze w serwisie Renault). Po uszczelnieniu głośnika problem u mnie znikł.

 

Pozdro,

Andrzej K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam do tego tematu, jeszcze dziwna sprawa z tym przeciekiem. Pojechałem na myjnie i kazałem cersherem lać na lusterko i boczną szybę. Sprawdziłem kieszeń jest sucha - wyparowało jak woda usterka sama się zlikwidowała zobaczymy na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja już mam problem wosy w kieszeni z głowy. Polecam Wam co nalezy zrobić zeby było dobrze. Zadnego uszczeniania glosników plastelinami i innymi! BZDURA!

Ten sposób może uchroni Was od pojawiania się wody w kieszeni ale za to woda będzie Wam się lała na głośnik co spowoduje jego korozję i gnicie.

Mnie już nawet przestawał grać bo zaśniedziały złączki.

 

Przygotujcie sobie płachtę grubej folii - im grubsza tym lepiej.

Wymiar mniej wiecej na wielkosc obicia drzwi.

Przyda sie tez tasma dwustronna - najlepiej mocna z włóknami.

 

Zdejmujecie obicie drzwi - najwiecej roboty...niestety.

Mozna dostac bialej goraczki bo żabojady wymyslili jakieś idiotyczne mocowania ,co skutecznie zniechęci Was do dalszej roboty.

Ale trudno - musicie dać radę bo inaczej du*a z roboty.

Odmierzacie folie do dolnej krawedzi drzwi i przyklejacie na blache drzwi u góry.

Nie naprężajcie za mocno tak zeby głosnik wszedł.

Zakladacie obicie, montujecie głosniki i cieszycie sie suszą w kieszonce. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w tym tygodniu ten sam problem,pojechałem do serwisu i był to wyciek z okolic głośnika. nie trzeba zdejmowac obicia drzwi tylko osłonke od głośnika i zasmatrować miejsca wokół głośnika tak by było szczelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem z wodą co się lała przez głośniki , został zrobioy jeszcze na gwarancji , był zakładany jakis specjalny fartuch , widziałem "przez ramię " w komputerze w ASO że mają specjalną modyfikację na takie przypadki.

Niestety głośników nie udało mi się wymienić na gwarancji , rok po uszczelnieniu głośniki zaczęły harczeć , myslę że nie zostały zaprojektowane do pracy w amfibii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!