Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zawór upustowy blow off


poligraf_2007

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie równo z Ferrari F360 więc nie jest tak źle.

Co ma tu moc do rzeczy? Po niżej pewnego ciśnienia w ukladzie BOV się nie otwiera, więc w jaki sposób miałby powodować problem w układzie?

Otwarciem DV / BOV steruje elektrozawór (ten na rurze dolotowej z filtra do turbo - w grupie VW zwany N75). Elektrozaworem i czasami jego otwarcie steruje komputer auta biorąc dane z czujników mi.in położenia gazu, sprzęgła czy czujników doładowania.

W momencie jak N75 dostaje sygnał że ma się otworzyć to otwiera klapkę WG (gruszka na turbo zwana aktuatorem), a podciśnienie "uwalnia" DV / BOV. Wyobraź sobie że w momencie jak masz oba urządzenia na raz to tracisz moc bo wzrasta bezwładność turbiny i to jest strata czasowa zanim się napełni układ - w skrócie masz większego turbo laga

Tak wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cięcie

 

Jak otwarciem BOV może sterować elektrozawór? Masz podpięte podciśnienie do BOVa i jeśli wzrasta ciśnienie w ukł. dolotowym (w zależności od sprężyny) uchyla się tłoczek i upuszcza ciśnienie. To tyle. Typowo mechaniczne urządzenie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Podepnę się pod temat. Udało się komuś założyć blow off do 1.4 Tce? Mi zależy zamontować zamiast fabrycznego tuż obok turbiny.

Znalazłem tylko jednego producenta:

 

http://www.bonalume.com/en/renault/133-renault/renault-modelli/megane-tce-1-4/475-pop-off-megane-tce-1-4

 

Ale cena dość wysoka.

Czekam na wieści.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj. Tak udało się. Ja mam blow offa u siebie w 1.4 i jestem bardzo zadowolony :)

O konkrety nie pytaj, bo robiłem to grubo ponad rok temu i było z tym mnóstwo "zachodu". Ale udało się :)

Może później podeślę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem z Polski na Allegro (zawór firmy Properfekt do RS III), ale później musiałem jeszcze udać się do firmy bawiącej się w aluminium i wykonali dla mnie specjalny łącznik na rurę podciśnienia. Dzięki temu łącznikowi poprowadziłem wąż na którym zamontowałem zawór.

Edytowane przez Prettymind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
Dnia 14.01.2015 o 17:47, siwerson napisał:

założyłem zawór properfekta jakieś 350 złotych nic trudnego wszystko jest w komplecie, do tego jest instrukcja, czas który trzeba poświęcić to maks godzina.

..mnie porperfect..odpisał..tak..."

Nie RS to całkiem inny dolot. Nie wiem co powinno być w zestawie do zwykłej gt Trzeb by znaleść jakieś miejsce na dolocie no przez trójnik sylikonowy lub aluminiowy. Zawór blow-offi  zaślepka  DV jest taka sama "....pytalem o komplet do RSa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!