Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tak się kończy myślenie, że jest się świętą krową i, że mi się nic nie stanie...


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.funiaste.net/3868,75624,filmik.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f36170418ce1fb4&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&ackData

 

Bądźmy mądrzy przed szkodą, bo " po niej " już możemy nie mieć szansy aby zmądrzeć. Szerokości i przyczepności wszystkim życzę i obyśmy wszyscy zawsze wrócili z każdej podróży...żywi.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich filmików jest od groma i co ? I nic, bo mamy genetycznie zakodowany brak myślenia za kółkiem czy zwykłe buractwo. Dopóki nie zmieni się nasze myślenie to nawet wysokie mandaty nic nie dadzą.

 

Wszyscy piraci-mądrale powinni być zabierani do kostnicy do oglądnania ofar wypadków.

To w kostnicy nie robili by nic innego tylko oprowadzali wycieczki z debilami.

Takie filmy powinny być obowiązkowym elementem kursu na prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film również i to w wielu przypadkach, powinien być dedykowany pieszym, którzy to bez patrzenia czy coś nadjeżdża wchodzą na przejście, NO BO MAJĄ PRZECIEŻ PIERWSZEŃSTWO NA PRZEJŚCIU, lub beztrosko wychodzą z za nieprzepisowo zaparkowanego przed przejściem samochodu. Mało który z nich zdaje sobie sprawę, że pomimo iż już prawie 2 metry jest na przejściu to dla jadącego jest nadal niewidocznym.

Obowiązkowo zaś i to przez kilkanaście godzin na dobę ten film i podobne powinny być pokazywane tym, którzy do takiej sytuacji doprowadzili, ustanawiając takie przepisy.

Wszyscy psioczą na kierowców, a to ci bez aut są tymi przysłowiowymi "świętymi krowami".

Zresztą co tu dywagować, wielu z nas siedząc za kierownicą psioczy na takie zachowanie pieszych, a pozostawiając auto na parkingu i stając się pieszym postępujemy identycznie, choć wiemy jak niemożliwe jest natychmiastowe "wrośniecie w asfalt' auta w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, piesi, jak również i rowerzyści też święci nie są. Bezmyślność pieszych zauważyłem, być może tylko w Warszawie, nasila się wraz z ilością deszczu, im trudniejsze warunki tym lepsze numery wycinają.

 

Wszyscy psioczą na kierowców, a to ci bez aut są tymi przysłowiowymi "świętymi krowami".

To nie tak, te "święte krowy" są po każdej ze stron.

 

Zresztą co tu dywagować, wielu z nas siedząc za kierownicą psioczy na takie zachowanie pieszych, a pozostawiając auto na parkingu i stając się pieszym postępujemy identycznie, choć wiemy jak niemożliwe jest natychmiastowe "wrośniecie w asfalt' auta w takiej sytuacji.

I to jest właśnie dowód na genetycznie zakodowaną bezmyślność. Ja odkąd usiadłem za kółkiem zmieniłem pogląd na wiele spraw, ale na ślepo na ulice nie pakowałem się nigdy, co najwyżej zdarzało mi się (i zdarza dalej) wymuszać (z zachowaniem ostrożności) możliwość przejścia bo czasami to można by stać pół dnia przed pasami.

Osobną sprawą jest, że sam jak są 2 pasy lub więcej to na ogół pieszych nie przepuszczam i nie jest to spowodowane moją złośliwością tylko bezpieczeństwem pieszych. Na początku oczywiście starałem się być kulturalny, ale po kilku sytuacjach prawie zakończonych jak ta na filmie nr1 przestałem. Pieszy powścieka się, ale kto wie czy nie uratowałem mu zdrowia/życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :/ Aż mam strach wsiąść w auto. Mogę się założyć że większość z nas dała się kiedyś ponieść za kierownicą ale w wiekszości z rozwagą. Z regóły Ci co mają nowsze, wieksze i bardziej napakowane poduchami auta, właśnie za kierownicą nie myśli bo "co im sie może stać" Szkoda że nie liczą sie z drugą stroną. Ja mam w aucie 4 poduchy a jeżdze jakbym niemiał żadnej bo nie wiem czy zadziała i nie chcę wiedzieć. Raz przechodziłem przez mało ruchliwą ulice, gdzie do najbiższego przejścia było jakieś 700m, z żoną i niespełna 2 letnią córka na różowym rowerku, który było widać pewnie z 300metrów (dodam że w terenie zabudowanym) Z prawej strony nic nie jechało a z lewej jechało chyba 6 aut i koleś w tym pierwszym się zaczymał, i powiedział idźcie. Pewnie wiekszość z kierowców widziała dlaczego sie pierwszy zaczymał, bo zaczymali sie wszyscy. Więc idziemy, a zza pierwszego auta wyjechało bordowe BMW, które jechało jako drugie i młody cwaniaczek z dziewczyną. Jakby to pierwsze auto nie było małe i niskie, i bym nie zauważył, i nie zakrzyczał na żone "stój" to bym ich już pewnie nie miał. Do dziś jak chodze po mieście to szukam bordo BMW z może 20-sto latkiem za kierownicą. Jak go znajde to najpierw mu pokaże co źle zrobił a potem wpier... niech se zapamięta. Pozdro dla tych co myślą na ulicy (nie tylko dla kierowców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te renówki to szmelc totalny

Nie do końca, niech zrobią taki sam test na nowych autach, gwarantuję, że efekt będzie podobny. Problem w tym, że dzisiejsze samochody konstruowane są w ten sposób aby wszelkie strefy zgniotu znajdowały się w przedniej części samochodu. Spowodowane jest to tym, że właśnie przodem auto wali we wszelkie przeszkody, które nagle lub przez nieuwagę pojawiają się przed autem.

Tego typu testu nie przejdzie nawet samochód, czy samochody, wyposażony w klatkę bezpieczeństwa.

W tym momencie przypomina mi się crash test przeprowadzony w latach 90-tych ubiegłego wieku przez ten sam ADAC. Brały w nim udział wszystkie najpopularniejsze auta sprzedawane w krajach europejskich, w tym Polonez Caro. Ciekawostką, jest to, że przeszedł on z powodzeniem test. Jako jeden z niewielu w wyniku zderzenia nie ulegał uszkodzeniu akumulator, a przecież jest z przodu. Konkluzja była taka, że ma on za grube blachy i przestarzałą konstrukcję. :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!