Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,6 16v Katalizator


yetoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Meganke I po lifcie z 1999r z silnikiem 1,6 16v 79kw ostatnimi czasy zaczęła trochę głośniej chodzić warkot było słychać gdzieś z przodu auta myślałem ze to uszczelka pod kolektorem wydechowym albo tez sam kolektor pękł co ponoć jest bolączką meganek byłem u mechanika który stwierdził ze jest to niestety KATALIZATOR do wymiany niestety z tego co wyczytałem w necie to te meganki maja 2 rodzaje katów zwykłe

1723584122.jpg

i zespolone tak zwane kolektor katalizator 1694836794.jpg

niestety ten zespolony nowy kosztuje 1499pln a jest rzadko spotykany jako używka a wydaje mi się że właśnie taki posiadam u siebie co robić panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak walnął kat (zaczął być bardzo głośny), to pojechałem do warsztatu i wsadzili nowy za 300 zł. Kolektor masz połączony z katem?? Bardzej obstawiam, że kat. był wspawany co często się robi. Wytną ci stary i wspawają nowy :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o to ze poprzedni właściciel przyspawał kata tylko że są 2 rodzaje katów takie jak na obrazkach ten 2 to jest właśnie kat zespolony z kolektorem i jest on fabrycznie nowy chciałem sie dowiedzieć czy to prawda że one występowały w megankach I po lifcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki sprawdziłem najbardziej pasował mi ten 2 układ wydechowy mimo że mam w dokumentach 79kw a tu w opisie podane jest 81 czyli mam zwykłego kata jest on tuż za kolektorem wraz z plecionka albo złączem elastycznym jak kto woli tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy ale dolącze się do dyskusji posiadam megi 97 1,6 8V i ostatni jak wracałem z wakacji to mój wydech poprostu odpadł:applause: był przepalony zakupiłem nowy wydech i co sie okazało u mechanika na podnosniku że kat od megi jest uszkodzony no to ja szybko za tel i dzwoniłem po sklepach zakupiłem strumienice do tego modelu wycioł kata i wspawał mi w jego fabryczne rury przykręcił reszte nowego wydechu i chodzi ciszej od katalizatora za strumienice dałem 50 zł a na rynku chodzą własnie od 50-200 i jest bo jak masz dobry wydech a kata uszkodzonego to jak na allegro kupisz strumienice za 130 zl z przesyłka + robocizna góra 50 zł a za katalizator nowy ok 500 zł a za używke 300zł to co sie bardziej opłaca

 

<ok>co to ma być ;) Popraw mi to zaraz bo będą kłopoty.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

 

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam wersje kombi i mam takie pytanko.

Cały wydech składa się z 3 części: pierwsza idzie od kolektora potem jest środkowy tłumik na którym to znajduje się katalizator (zaznaczony na czerwono) i tłumik końcowy.

Pytanie odnosi się do tej części przykręcanej do kolektora. Tam na tym jest taka pucha co wygląda jak katalizator (zaznaczone na czarno), co to jest?? I sonda jest wkręcana przed tą puchą tak??

post-26320-0-61299100-1320181947_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanie czy kolektory te są zamienne? Czy zamiast tego z "kociołkiem" można włożyć ten bez, występują w tym samym modelu i silniku.

1.

1694836794.jpg

2.

250_6826699764eafb686c190c.jpg

 

Dla ścisłości dodam, że "1" to jest kolektor z katalizatorem i występowały w scenikach i megankach po lifcie ale zawsze razem z drugim katalizatorem, najczęściej przy silniku 2,0 F4R i 1,8 F4P.

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!