Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki - jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

--

Jaki rozmiar głośników wchodzi w drzwi w Megane II ? Oraz czy jest miejsce na syczki w mostkach/drzwiach/desce rozdzielczej?

--

--

Jakie moglibyście polecić na tą chwilę głośniki pod samo radio (oryginalne) do 350 zł ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

 

P_r_z_e_m_o

 

Edit. Przepraszam Przemo.

Edytowane przez fukz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz htb to przód i tył 13cm - syczki w desce rozdzielczej ^^

 

jęsli chcesz to mam na zbyciu:

- używany (w pełni sprawny, w stanie idealnym, w bdb cenie) zestaw Pioneer TS-Q131C - dedykowany do tego samochodu - http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=2461

- nowy zestaw Hertz DSK 130 (paragon z początku lipca br)

 

więcej info na PW

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja wrzuciłem za radio zwrotniczki. przód głośniki 13 tył też. na tył wrzuć od razy jakies powerbassy. ja wrzuciłem lanzary takie nie głębokie i lipa. przód tez wrzuciłem lazary. nie pamietam jakie modele. ale bardzo "płytkie" nie bój się ten plastik ściągnąć z głośnika i zajrzeć. od razu bierz normalne głośniki a nie tam slimy. tam w dzrwiach jest kawalek jakiejs oslonki plastikowej to sie nie boj tego wyciac.

 

i pasowało by wygłuszyć drzwi i dac dystanse bo wszystko lata na wszytskie strony jak głośnik pompuje.

 

radio wrzuciłem tego pioneera 2300ub. a to dlatego ze po wgłębieniu sie w te radia to bez sensu jest kupno wyzszego modelu. wszystko to samo no ewentaulnie panel zmieniony i rca dorzucone. to radio ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

radio wrzuciłem tego pioneera 2300ub. a to dlatego ze po wgłębieniu sie w te radia to bez sensu jest kupno wyzszego modelu. wszystko to samo no ewentaulnie panel zmieniony i rca dorzucone. to radio ci wystarczy

Za słabo się zagłębiałeś, bo różnice są ogromne ... Porównaj sobie np tego twojego 2300ub do DEH-P88RS lub do DEX-P99RS...

jbl powinny dobrze grać wszędzie

Nie wszystkie i nie wszędzie....

pionier ma fajne dzwięk ale nie ma soczystego basu takie moje odczucie

Kwestia klocków i odpowiedniej aplikacji... Akurat Pionki są bardzo "dynamiczne" i np vs Kenwood czy Clarek mają dużo więcej basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój 778 też ma dużo basu, w porównaniu do alpiny. Do pionka bezpośrednio nie porównywałem ;) Słyszałem samego pionka, to faktycznie basu tam dużo. Inna kwestia, że clarek gra jakoś tak w miarę naturalnie, bez uwypuklania pasma w jakimś przedziale. Przynajmniej tak mi się wydaje :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dwa słowa jeszcze odnośnie radioodtwarzaczy: trochę się kręciłem z moim poprzednim autem po zawodach CA i z obserwacji i rozmów mogę powiedzieć, że większość zawodników DB Drag posiada Pioneera bo ponoć ma właśnie dobry bass, natomiast ludzie idący na jakość preferują Alpine lub ewentualnie Kenwooda, pozostałe marki zdarzają się zdecydowanie rzadziej.

A dystanse to najtaniej samemu wyciąć. MDF kupisz w Obi, wyrzynarkę jak nie masz to pożycz i jazda.

Jeśli chodzi o głośniki to pod samo radio bez pieca popularne są Helix DarkBlue, niezły stosunek ceny do jakości i wydajności pod samym radio.

Edytowane przez Tyszor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to ja akurat posiadam Alpine cde-111rm, już je prawie 2 lata posiadam, może to nie jest najwyższa półka jeśli chodzi o radio, ale jak dlamnie gra bardzo dobrze :-)

szukam głośników trójdrożnych, które wejdą w oryginalne miejsca, bez żadnego wycinania plastików, maksymalnie jaka tam głębokość wejdzie ?

do 45mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiLLy06 przypuszczam że nie potrzebujesz dystansów do Meganki II dla głośników 13cm. Mi do Scenica II też sie nie mieściły z powodu tego plastikowego "daszku" wewnątrz drzwi. Łatwo go nagiąć gazowym palniczkiem typu Dremel. Wystarczy podgrzać (ruszając aby nie spalić) plastik i jak już pod naporem palców będzie plastyczny można włożyć głośnik i docisnąć. Pod wpływem głośnika plastik wygnie się odpowiednio. I to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wycinania plastików tylko głośniki typu slim wejdą. Polecam jednak wyciąć te plastiki.

Dystansów jak na razie do Megany II nie widziałem, jak ktoś coś takiego będzie widział na sprzedaż, bądź też zobaczy całe boczki na sprzedaż (np. na głośniki 16) - sam bym się tym chętnie zainteresował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!