Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki - jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam.

Potrzebuje głośników na przód do Meganki 2 CC. MIejsca na wzmacniacz narazie nie znalazlem, wygluszylem drzwi matami. Glosniki chce podłaczyc pod fabryczne radio. Wiem ze szału nie bedzie ale pewnie lepiej niz te 10 letnie papierowe glosniki z przodu.

Wygłuszyłem ostatnio jedne drzwi-robie to pierwszy raz w życiu. Wygluszylem zewnątrzna blache i tą od wewnątrz tapicerki. Ale mam problem z tym duzym otworem. W miejscu gdzie zaznaczylem na czerwono kółko przychodzi glosnik 13cm który wisi na plastikowej tapicerce. Zakleiłem tą całą dziurę matą i wyciąłem dziure na glosnik. Ale rezultaty nie sa oszlamiające-mysle ze to miejsce psuje efekt w całych drzwiach. Czy myslicie ze moge caly ten otwór zaślepic np.płytą mdf a w niej wyciąć otwór na głóśnik 13cm tak zeby byl zawieszony sztywno i tworzyl faktycznie zamknieta komore? Czy taka płyta nie bedzie za ciezka? Powinienem ją zaimpregnowaC? Moze jakies prostsze rozwiazanie?

 

REGULAMIN FORUM JASNO MÓWI O ZASADACH DODAWANIA ZDJĘĆ :!:

 

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno zagadnienie. A może by na takiej płycie MDF pod spodem-tzn pod maskownicą zamontować glosnik 160mm? Jedyny problem to fakt iż kratka w maskownicy jest na 130mm ale nie wydaje mi sie ze to wpłynie jakos znacząco na dzwięk? A bas byl by chyba od razu lepszy?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje delikatnie zmodyfikować nagłośnienie w aucie ale tak aby zostało fabryczne Radio. Interesują mnie tylko 4 głośniki przednie no i jakiś mały wzmacniacz do zestawu chyba że to nie będzie potrzebne. Wygłuszenie drzwi również jest do zrobienia. Jaki byłby koszt takiej zmiany no i oczywiście jakie głośniki wybrać. Nie interesuje mnie duży bas a dobry czysty dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepa ostatnio sporo czytalem w sprawie wiec odpowiem krótko:

-podstawa to wygluszenie drzwi-bez tego podobno nic dobrze nie zagra

-glosniki 4-rozumiem ze chodzi ci o zestaw midbas+tweeter

*albo hertz dsk-130 okolo 230zl z przesylka -podobno duzo sopranów dają, przydalby sie podobno jakis maly wzmacniacz

*to co ja wybralem-Helix B52C-podobno nie ma az tak duzo sopranów i lepiej grają pod samym radiem

 

Jak to gra-bede wiedzial po weekendzie jak skoncze montaz nowego glosnika na plycie MDF. Bede mial porównanie bo drugiej strony jeszcze nie dotknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepa-samo wygluszenie matami gó...o daje poniewaz wieszajac glosnik na tej tapicerce caly czas nie mamy zamknietej komory. Trzeba jeszcze ten glosnik zawiesic na plycie mdf ktora bedzie przyczepiona do blachy-bede to robil w weekend i jak mi sie uda to umieszcze fotorelacje z tej operacji oraz dam znac jak to wyszlo-tzn jakie rezultaty.

 

Dodano: 17 sty 2013 - 13:54

W ten weekend powinno mi sie wszystko udac złożyć to dam znac. Ale zanim sie to stanie mam jedno pytanie. Czy ktos wie gdzie sie rozgałęziają kable do tweeterów i midbasów przednich? Jest to przy radiu czy w jakims innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w megane ale w clio III kable "rozchodzą" się "pod deską"- z radia wychodzą pojedyncze kable. jak zakładałem tam głośniki to dałem na midbasy 16" GMS 960XT a na tweetery peiying py-t58. sam zestaw raczej budżetowy ale fajnie to razem grało :D

tweetery miały małe zwrotnice które przykleiłem od spodu deski. przypuszczam że w megane jest to tak samo rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij radio i zobacz jak tam to jest rozwiązane. a za kolumną kierownicy od spodu nie ma jakiegoś panelu/zaślepki którą da się zdemontować? weź wyjmij fabryczne tweetery i zobacz czy tam się kable nie rozchodzą? teraz coś mi się kojarzy że tam było jakieś rozgałęzienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

głośniki w przód włożylem ale zwrotnice i tweetery caly czas czekają na podłączenie i do tego czasu wstrzymuje sie z wydaniem opini na temat tego wszystkiego. Mam nadzieje ze wezme sie za to w kolejny weekend-narazie koncze remont mieszkania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. Samo wygłuszenie drzwi daje naprawdę sporo. Nawet bez osadzania głośnika na dystansie mdf'owym. Sprawdzone organoleptycznie.

W meganie 1 serii, kabel idzie jeden do syka i z syka leci do woofera.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Megi 1 p 2 miałem fabryczne radio na CD i instalację z głośnikiami Blaupunkta.

Kupiłem Hertze DSK 130 i z syczków jestem zadowolony, ale oryginalne Blaupuunkta lepiej grają w drzwiach! Bas jest głębszy i mocniejszy!

Zamontowałem zwrotnice i podłączałem oba głośniki. Hertze nie dają takiego głębokiego basu co oryginały!

Magnesy na nowych głośnikach są wielkie, na oryginalnych prawie ich nie ma, jedne mają dwa dni, a drugie 12 lat!

 

Czy to możliwe, że 11 letnie oryginały są lepsze od tych nowych?

Nie wiem, może czy trafiły mi się uszkodzone głośniki? Spodziewałem się lepszego basu przy mniejszej ilości głosu, a tu przy takich samych ustawieniach barwy i głośności oryginały lepiej grają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!