Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki - jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce aż tak rozbudowywać nagłośnienia, bo przeważnie muszę słuchać dość cicho radia, a chciałem wymienić stare głośniki na nowe i być może polepszyć jakość dźwięku a tu takie zaskoczenie :) Nowe głośniki niskotonowe sprezentuje tacie.

 

Polaryzacji na pewno nie pomyliłem, bo pilnowałem się i podłączałem nowe kable na wzór starych (jak żółty z paskiem dochodził do starego w miejsce plusa, to zamiast żółtego jest kabel nowy z paskiem). Teraz do kabla z paskiem dolutowałem oryginalną końcówkę i pasek idzie na plus w głośniku i Blaupunkty są tak samo podłączone co Hertze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No wiec wczoraj wreszcie wymienilem przednie tweetery, podłaczylem zwrotnice, musialem puscic jeden nowy przewód do tweetera. Przypominam ze kupilem Helixy B52 13"-podlaczone pod fabryczne radio. Drzwi wygłuszone z zew i wewnątrz. Rezultaty:

-w skrócie mówiąc-marne

-dzwięk jest faktycznie czystszy, duzo wiecej sopranów-od razu musialem zjechac z sopranem z +7 na +2

-bas-marny-puka prawie tak jak seria

Wiec efektem calej zabawy jest jedynie czystszy dzwięk i moze ciut lepszy bas który i tak jest nie odczuwalny. Dodatkowo wygluszenie samych drzwi troche wyciszylo auto. Jesli bym znal rezultaty to bym sie juz wiecej tego nie podjął-tzn moze sama wymiana glosników ale wygluszenia bym raczej nie robil-walki na jeden a nawet dwa dni. Jednak tuba to tuba. Jak ktos chce bas to musi byc tuba/skrzynia. Jest jeszcze pomysl wbudowania glosnika basowego w tyly boczek ale trzeba by przerobc tapicerka a ku temu jestem nie chętny. W przyszlosci pewnie tube/skrzynie wstawie.

 

Dodano: 14 lut 2013 - 10:20

Odpowiem jeszcze na jedno ze swoich wczesniejszych pytan-moze sie komus przyda. Jeśli chodzi o kable do tweeterów i glosników w drzwiach to u mnie rozgalezialy sie one juz przy samym radiu wiec kwestia podłaczenia zwrotnic byla wzglednie prosta.

 

Dodano: 23 cze 2014 - 23:33

Wracając do tematu finalnie wstawiłem taki subwooferek który miesci sie na styk i jestem calkeim zadowolony.

 

thumb_hosting_zdjec_1403559147__screenhunter_71_jun_23_2331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tek też mam CC i wstawienie suba, tuby czy innego basowego grajka w bagażnik nie ma sensu, powód, CC ma metalową gródź i tylną kanapę które idealnie tłumią dźwięk z bagażnika. Dźwięk przedostaje się w większości za tylnymi fotelami przez tylną plastikową półkę powodując tylko jej wibracje. Jedyne sensowne rozwiązanie w CC to jakieś basy w tylnych boczkach. Co do przodu, kolega chce mieć basssss na głośnikach 130 mm bez wzmacniacza? Hmm. Od wygłuszenie drzwi basu nie przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Suba to nie masz racji-tylno półka wcale nie brzeczy Dźwięk z suba słyszalny jest w taki sam sposób jak w innych autach z subwooferem którymi jeździłem-tzn ja nie widze różnicy.

Co do przodu masz racje-pisałem sam o tym powyzej w tym temacie ze to byl bład i niepotrzebna praca i pieniadze.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję troszkę kotleta...wiecie czy idzie dostać dystanse dla głośników w przednich drzwiach Megane II z fabrycznego 130mm na 165mm? Widzę w sklepach dystanse do Clio 2 i 3, do Laguny 2, nawet Thalia jest a do Megane 2 znaleźć nie mogę :/ Nie ma ich w sprzedaży po prostu? Może pasują dystanse z jakiegoś innego auta? W jednym głośniku fabrycznym już wymieniałem zawieszenie i teraz widzę, że drugi się "przedmuchał"...W domu kurzą mi się fajne głośniczki 165mm z poprzedniego auta, ale jakoś nie widzi mi się babranie z wycinaniem plastików na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!