Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

marek44,Elmer,

Nie musicie sprawdzać przepisów bo jeśli byście czytali mój post Wysłany: 2009-10-19, 17:12 oraz Wysłany: 2009-10-23, 18:04

wiedzielibyście, że dotyczy on zmiany przepisów i tu o używaniu świateł do jazdy dziennej. Instalacja jaką opisuję jest stosunkowo tania - tj około 50 zł (szukaj na allegro: SD-2)

Reszty się dowiesz jeśli będziesz uważnie czytał ten temat od początku. Opisuje on jak zainstalować światła do jazdy dziennej w renault megane II, a szczegóły w mojej wypowiedzi z dnia Wysłany: 2009-10-23, 18:04

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać obrazki tam znajdujące się ...

PS.

Nie musisz kupować drogich świateł do jazdy dziennej typu np led (patrz mogą nie posiadać homologacji RL !! ) natomiast w tym przypadku wszystko jest zgodne z przepisami, które obowiązują od 20 czerwca tego roku, a dla nowo rejestrowanych pojazdów po 31.12.2009r. jest to wymóg absolutny.

Elmer, białaska super :mrgreen:

marek44, nie ma wyłącznika, wyłączają się automatycznie po załączeniu świateł mijania czy też drogowych ...

PS. PS

Nadmieniam, że w mojej megi zaoszczędziłem około 174 W energii (jeśli dobrze policzyłem)

Światła do jazdy dziennej powinny posiadać moc około 400 do 800 kandeli, i świecić do przodu tak jak tpo jest na obrazku z dnia Wysłany: 2009-10-23, 18:04

! ! ! ! ! P O L E C A M ! ! ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki witman. Zdecyduję się raczej na kupno. Myślę tylko, że podłączenie w mojej megi będzie inne, gdyż skrzynka połączeń przy komorze silnika jest inna niż zaprezentował Tazesz. Ale może jakoś dojdę, chyba że ktoś z forumowiczów pomoże. Z góry dzięki!

post-7719-1258381946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolałbym podłączać SD-2 zgodnie ze sprawdzonym i pewnym schematem, póki co czekam - może ktoś prześle tak dokładne wskazówki jak Tazesz. Jeśli już będę miał SD-2 próbuję sam dojść. Wskazówkami oczywiście - podzielę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane I phII podłaczenie:

Wyciągnij tą płytkę z przekażnikami pod spodem masz czarną kostkę składajacą się z 2 mniejszych

Przewody zielone SD-2 - podłaczasz pod kostkę białą piny 1 i 9

Przewód brązowy SD-2 - w tej samej kostce pod pin 2 lub 8

Przewód czarny SD-2 - do przewodu czarnego tej kostki

Mamy tam też dużą białą składającą się z 3lub4 mniejszych

Przewód SD-2 cienki czerwony - podłączamy do małej białej 8 pinowej do pinu 5

Przewód czerwony SD-2 - podłaczasz do przewodu grubszego żółtego przy płytce z przekażnikam

post-3001-1258565549_thumb.jpg

post-1-1258565549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od połowy września próbowałem podłączyć SD-2 i niestety porażka gdyż u mnie skrzynka bezpieczników jest taka sama jak u Trewre 3 drogą prób i zaparcia znalazłem przewody zasilające światła drogowe oraz światło mijania lewe ,ale niestety nie pokusiłem się ,żeby szukać reszty połączeń Złącza są opisane CT1,AN,CM,CN,MN,MT.

post-19892-1258574520_thumb.jpg

post-1-1258574520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel - wielkie dzięki.! Liczę że jutro dotrze do mnie przesyłka z SD-2 i zaraz zabiorę się do roboty. Dzięki!

 

[ Dodano: 2009-11-19, 13:31 ]

Nel - mam prośbę. Jak możesz - zaznacz dokładniej które przewody i gdzie trzeba podłączyć. Nie dotarła jeszcze do mnie przesyłka z SD-2 ale próbowałem sprawdzić czy po Twojej podpowiedzi będę potrafił podłączyć. Raczej nie. Zrobiłem fotkę z połączeń pod płytką z przekaźnikami.

post-7719-1258575657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W phII poszukajcie kostki w której są dwa zielone(mijania SD-2 brązowy) i dwa łososiowe(długie SD-2 2 zielone)

Nastepnie poszukajcie przewodu żółtego z pomarańczowym paskiem grubego(zasilanie SD-2 grubszy czerwony)

Przewód cienki czerwony (wzbudzanie) SD-2 można podłączyć na dwa sposoby albo bezposrednio pod alternator przewód fioletowy albo przedzwonić i odszukać go w BSM

Masa czarny SD-2 gdziekolwiek do masy

dołączam zdjęcia z megi II phI

A-mijania B-długie C-masa D-zasilanie E -alternator

post-3001-1258655041_thumb.jpg

post-1-1258655041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale teraz nie mam czasu główkować nad podłączeniem SD-2 ,końcówka roku i nadmiar obowiązków służbowych ale teoretycznie jestem w stanie podłączyć układ w samochodzie z tym, że +12 po uruchomieniu silnika będę musiał podłączyć bezpośrednio do alternatora -12V obojętnie skąd bo to jest minus zasilania ,a +12 do zasilania całego układu po kluczyku z zasilania zapalniczki.Jest to troszkę kłopotliwe gdyż trzeba przejść przez ścianę przednią kabiny ale do wykonania ,..zasilanie świateł mijania i drogowych znalazłem na skrzynce bezpieczników i tam już wyprowadziłem przewody poza skrzynkę i do podłączenia nie muszę jej już rozbierać .Zasilanie świateł znalazłem w pierwszym z łączu z prawej strony od góry.Fotka w poście poprzednim)przewody koloru szarego światła długie ,zielone mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!