Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem bagaznika,juz pisze w czym rzecz...wczesniej mialem juz problem z zamkiem ze nie zamykal mi bagaznika z pilota-bylo to problemem ze podkladka opadla i wystarczylo ja podniesc ku gorze i bylo wszystko ok. Teraz mam powazniejszy problem z tym centralnym zamkiem bagaznika: wciskam pilota zamyka wszystkie zamki,procz bagaznika. Co wiecej nawet nie slychac tego klikniecia w zamku bagaznika(wczesniej bylo slychac to klikniecie).Moze to byc wina bezpiecznika? Raczej nie skoro zamyka reszte zamkow drzwi? Bardzo prosze o pomoc,z gory bardzo dziekuje. P.s Dziwnie to wyglada..zamyka auto po przez centralny zamek,po czym recznie kluczykiem klape bagaznika. Pomocy...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Uzupełnij profil o dane auta

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych, ale w megi 1 (strzelam, że masz ten model) silniczek siłownika lubi się zblokować lub paśc całkowicie. Wyciągnij, rozbierz i zobacz co się z nim dzieje.

Warto tez po prostu wpiąć zamiast silniczka kontrolkę napięcia czy miernik i sprawdzić czy napięcie w ogóle dochodzi.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was ten silniczek w megane99classic miesci sie zaraz przy zamku po lewej str.? (stojac przodem do bagaznika) to cudo koloru czarnego-prostokatnego z wejsciem na wtyczke,to ten caly sterownik zamka centralnego?

 

Dodano: 03 sie 2011 - 20:38

prąd dochodzi do wtyczki która zasila ten śilniczek-sterownika,sprawdzałem próbnikem/czyli sterownik padł na dobre?

 

Dodano: 03 sie 2011 - 20:48

.

 

Dodano: 03 sie 2011 - 20:50

ludzie-pomocy! Eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej lubi paść silniczek w siłowniku lub blokuje się przekładnia ślimakowa. Tak czy inaczej musisz wyjąć zamek i wszystko sprawdzić. Silniczek do sprawdzenia możesz spokojnie podpiąć do akumulatora, tylko nie przesadzaj z czasem podłączenia bo coś uszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wtyczki którą wpina się w ten silniczek-sterownik dochodzi zasilanie-sprawdzałem próbnikiem. Jak fachowo nazwa się ten element z tym ruchomym cięgłem w drucikiem. Śilniczek-sterownika centralnego zamka? Znacie cenę na allegro nowego? Na szrocie marne-szansę aby dostać ten śilniczek który sterował ,aby zamykał zamek bagażnika. Wieczorem spróbuje wrzucić tu foto tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fachowo nazwa się ten element z tym ruchomym cięgłem w drucikiem.

Oficjalna nazwa siłownik, na allegro siłownik, silniczek lub ciort wie co jeszcze sprzedający wymyślili.

 

Znacie cenę na allegro nowego?

Nowy ? Jeszcze z allegro ? To totalnie biały kruk. Najszybciej używka i to też pewnie raczej w komplecie z zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec tematu-problem powiązany uf.^^ było napięcie przy wtyczce do silniczka ale za słabe. 5min roboty zajęło to elektromechanikowi. ^^

 

Dodano: 04 sie 2011 - 16:36

problem rozwiązany miało być.^^ eh ten słownik T9:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeg/napięcie traciło w wiązce kabli które idą po lewej stronie u domku klapy bagażnika-cała ta wiązka kabli jest w gumowym peszlu-wystarczyła kostka do mostkowanich długi wycior aby można było przeciągnąć nowy kabel i go zmostkowac 10min roboty 20zł robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!