Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś rano przywitał mnie niemiły trzask przy parkowaniu. Po sprawdzeniu okazało się, że część sprężyny z prawego przedniego koła leży obok. W związku z tym mam pytanie - co należy wymienić? Wystarczy tylko sprężynę (oczywiście na 2 kołach) czy do tego również amortyzator ew. jakies elementy mocujące?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jeśli wszystko będzie ok, to tylko sprężyny. U mnie w Mondeo jak pękła sprężyna, to trzeba bylo jeszcze łożyska kolumny wymienić. Jak już będziesz wymieniał sprężyny, to warto sprawdzić czy nie trzeba czegoś jeszcze wymienić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem dziś koło, wrzuciłem auto na lewarek i wygląda na uszkodzone łożysko amortyzatora - tzn. łożysko znajdowało się na dole i widać było kuleczki :/ Pozostaje chyba wymiana pęknietej sprężyny + poduszki + łożyska - a jak myślicie, co z amorkami? Ostanio na przeglądzie nie było problemów i tak się zastanawiam, czy warto.

Dzięki,

post-16294-0-62960200-1312312540_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Wszystkich

Trochę odświeżę temat-pękniętej sprężyny.

W mojej Megane sprężyna pękła wczoraj (w piątek), wyjeżdżając z podwórka sprężyna pękła na krawężniku.

Na początku nie wiedziałem że to sprężyna, ponieważ usłyszałem tylko głośny stukot. Ale w trakcie jazdy było słychać jak w prawym przednim kole coś się dzieje... dojeżdżając do pracy ( 6km ) usłyszałem jak coś z prawego koła wyleciało, na poboczu leżał kawałek pękniętej sprężyny.

Co prawda nawet po tym jak kawałek sprężyny ułamało się auto nadal stało równo.

Dziś auto odstawiłem do swojego mechanika o godzinie 8:00.... a odebrałem już o godzinie 12:00.

W Megi zostały wymienione dwie przednie sprężyny na nowe firmy "KYM" oraz dwa łożyska firmy "SKF"

Portfel kilka stów szczuplejszy ale cóż...

Auto po wymianie sprężyn i łożysk, po pierwsze o wiele jest wyższy co jest bardzo na plus, na starych sprężynach w małej koleinie szorowałem osłoną od silnika, po drugie nie nurkuje w trakcie hamowania, a po trzecie nie piszczy przy skręcaniu przy małej prędkości np. na parkingu.

Pozdrawiam Wszystkich...

Cóż, życie bez Megi byłoby smutne :) :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!