FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Scenic 1.9dci 2004 nic nie działa - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic II phII
Scenic 1.9dci 2004 nic nie działa

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   darekb7 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Scenic II
  • Silnik:1.9dci
  • Przebieg (tys.km):183

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:32

Witam,
podchodzę do samochodu na parkingu, przyciskiem karty rozbrajam centralny zamek, otwieram drzwi kierowcy, wchodzę i widzę ciemność.... Nie działa żaden odbiornik, lampka, przycisk oprócz tego, że po naciśnięciu przycisku zasilanie na radiu zapalił się wyświetlacz od radia (właściwie od zestawu głośnomówiącego) bo radio też nie działa.
Napięcie na aku 12.6V, odpięcie akumulatora i ponowne podpięcie nie przynosi nic. Podpinam aku od innego auta (kablami, przy odpiętym moim aku) - też nic. Bezpieczniki w kabinie OK, te które mogłem wyjąć obok aku też.
Może to jest ważne - nie odblokował się zamek bagażnika.
Odbezpieczylem automatyczny ręczny, wezwałem lawetę i auto zawieźliśmy do serwisu Renault. Po zjeździe auta z lawety i otwarciu drzwi, elektronika zwariowała - zaczęły pstrykać przekazniki pod deską rozdzielczą. Zostawiłem auto pod opieką stróża serwisu. Rano serwis podobno zaczął inspekcję, naciągnęli mnie na akumulator. Przyjeżdżam po niby sprawny samochód, zapłaciłem i otwieram auto. Po otwarciu nie widzę napisów na desce, tylko słyszę stukot przekaźników, po 10 sekundach pojawił się normalny napis - włóż kartę, ale oprócz niego info na piktogramie o otwartych wszystkich drzwiach. Auto nie reaguje na kartę i przyciski. Zostawiłem go w serwisie.
Sprawdziłem zamek bagażnika - nie był odblokowany.
Co to może być?
Proszę o pomoc bo wydaje mi się, że serwis błądzi...

Dwa dni później:

Rozebrane jest pół auta, bezpiecznik CAL2 podobno sprawny, nie działa sieć multipleksowa. Ciągle szukają co jest przyczyną.

Przyczyna odnaleziona
Koledzy podpowiadający awarię bezpiecznika i modułu UCH mieli rację. Nie działał komputer UCH
W moim przypadku skorodował przewód zasilający komputer UCH. Przewód biegnie od klemy dodatniej przez gródz do modułu w kabinie.
Po 15cm od klemy pojawiła się korozja pod izolacją (izolację wybuliło), korozja całkowicie zżarła miedź przewodu. Powodem były prawdopodobnie opary wydobywające się z akumulatora.
Dzięki wszystkim za pomoc.

Użytkownik darekb7 edytował ten post 09 sierpień 2011 - 21:39

0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:55

Bezpiecznik C2 na + klemie akumulatora.
Było nawet niedawno o tym.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   pit-men 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II ph II sedan
  • Silnik:1,5 dCi
  • Przebieg (tys.km):100

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:11

Takie same objawy miałem jak padł UCH .Wymiana w serwisie to koszt ok 1800 pln.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1