FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Niedziałający przycisk dzwigni hamulca ręcznego - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Niedziałający przycisk dzwigni hamulca ręcznego trudno opuścić dzwignie w dół

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Alchemikum 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:38

Witam,

Wczoraj wieczorem przed jazdą chciałem zwolnić hamulec ręczny. Niestety po wciśnięciu przycisku zwalniającego hamulec, zablokował się i nie chciał odskoczyć. Po 20 minutowym zmaganiu się z dźwignią, zdjąłem obudowę i za pomocą śrubokręta zwolniłem zapadkę i spuściłem hamulec. Niestety w dalszym ciągu guzik jest wciśnięty i nie chce ruszyć. Czy ktoś może miał taki problem? Czy trzeba wymieniać dźwignię, czy istnieje możliwość naprawy w inny sposób?

Jeśli był już taki temat na forum to proszę o link bo sam takiego nie znalazłem.

Dzięki za odpowiedź.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

Ostatnie artykuły

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   pit-men 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II ph II sedan
  • Silnik:1,5 dCi
  • Przebieg (tys.km):100

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:00

Miałem taka samą sytuację .trzeba rozebrać plastikową osłonę dźwigni hamulca ręcznego (jak się dostałeś do zapadki blokującej zaciągnięty hamulec to na pewno widziałeś dwa wkręty krzyżaki mocujące połówki obudowy ) .Po wykręceniu ich obudowa rozdzieli się i w dolnej części zostaje przycisk oraz krzywka i cięgno zwalniające blokadę . Na osi krzywki jest sprężyna , oś krzywki to nic innego jak wkręt ,który jest wkręcony w plastik ok 5 mm gwintu.plastikowe gniazdo się rozsypało i sprężyna nie powraca krzywki do pozycji wyjściowej. Ja po prostu wiertłem 4mm zrobiłem otwór i oś krzywki zastąpiłem wkrętem z tulejką dystansową .Do zakupu nowej osłony działa hamulec ręczny poprawnie.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Alchemikum 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:43

dzięki spróbujemy teraz tak .
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Piotr_26 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane IphII i Megane IIphI
  • Silnik:1.4 16V i 1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):240000

Napisano 07 sierpień 2011 - 11:01

Witam. Mam problem z hamulcem ręcznym gdy zaciągnę hamulec to bardzo trudno opuścić dźwignię z powrotem .Przycisk ten na niej wydaje mi się jakby był taki drętwy.Myślałem o rozebraniu tej dźwigni ale nie wiem jak się za to zabrać,a może to się nie rozbiera tylko trzeba kupić cały mechanizm z rączkę hamulca ręcznego. Czy ktoś może już miał podobny problem?

Użytkownik Piotr_26 edytował ten post 07 sierpień 2011 - 11:04

0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Piteryn1988 

• Auto:Renault Megane II phI
  • Silnik:1,9 DCi
  • Przebieg (tys.km):164000

Napisano 07 sierpień 2011 - 11:38

Witam

Ja jakieś dwa tygodnie temu miałem podobny problem. Najpierw własnie miałem problemy z opuszczaniem ale potem zupełnie przestał działać ten przycisk. Okazało się że takie malutkie dźwignie od przycisku są mocowane śruba do plastiku który się ułamał. Proponuje rozebrać dźwignie na pół i zobaczyć co w trawie piszczy(dwie śruby z tyłu plastiku a reszta na zatrzaski). Jeśli ułamana dźwignia to tylko ratuje Cie wymiana ręcznego. Ja kupiłem cała dźwignie i polecam wymienić cała a nie sam plastik. (Koszt 120 zł na allegro).

Pozdro
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kozuch2 

• Auto:Megane 2ph1
  • Silnik:2,0 Pb +LPG
  • Przebieg (tys.km):173

Napisano 10 marzec 2014 - 16:23

Witam
Powiedzcie mi forumowicze jak rozebrać dzwignię hamulca ręcznego, szukałem na forum, lecz każdy pisze, żeby to rozpołowic. Pytam się jak, bo nie chce połamać, próbowałem podważać ,lecz plastil jest na granicy wytrzymałości :) Od której strony zaczać itp, wszystkie sugestie mile widziane, może ktoś ma jakieś fotki.Zepsuł mi się ten guziczek do odblokowywania hamulca.
Proszę o jakieś rady
pozdrawiam

Kolego, skoro już znalazłeś podobne tematy, to należało się w nich dopisać, a nie zakładać nowych. Połączyłem. damiar

Użytkownik damiar edytował ten post 10 marzec 2014 - 21:26

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1