Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Megane już trochę mam, zaczynałem od modelu I teraz jest II zresztą już druga.

 

Mam problem ze schowkiem - z szybami chyba poradzę dzięki Waszym uwagom - zerwała się sprężyna trzymająca uchwyt służący do zamykania i otwierania schowka. Oglądałem to na wszystkie strony ale brak mi pomysłów poza zaczepianiem recepturki(paskudne rozwiązanie)i wymianą całego schowka.Może jednak coś mi doradzicie - kupowanie schowka za 200 na allegro (w takiej cenie sąz tego koloru, który potrzebuję) raczej nie przyprawia mnie o zachwyt.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Mam taki sam problem, tylko że u mnie złamało się jedno z mocowań (po tej stronie co spręzynka) od klamki i nie idzie tego skleić, próbowałem już kropelką i poxipolem ale i tak się rozpadło ^^

Schowek sie zamyka ale wystarczy lekko dotknąć i sie otwiera.

Spróbuje jeszcze skleić żywicą z włóknami.

 

A Tobie też się ten plastik połamał czy tylko sprężyna wyleciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

W mojej Megi też urwało się mocowanie zatrzasku schowka z prawej strony, klejenie nie pomogło. Spróbuję czymś mocniejszym niż superglue, ale nie wiem jak jak ma być ułożona sprężynka i o co się zaczepiać. Proszę o jakieś fotki w tym temacie lub wskazanie innego sposobu naprawy tego badziewia.Gumka recepturka nie wchodzi w rachubę, bo zonie się nie podoba. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem ten sam problem, brak sprężynki w zamknięciu schowka, tak już było podczas kupna auta, i przy wybojach lub szturnięciem kolanem schowek samoczynnie się otwierał

całe szczęscie w aucie była owa sprężynka z zamknięcia

problem rozwiązałem następująco,:

1. wymontowałem schowek z auta

2. wyjąłem to zamknięcie-"język" wysuwając go do siebie od strony uchwytu (trzeba użyć dość znacznej siły żeby to wyjąć, trzeba jedynie uważać żeby nie połamać bolców w środku schowka, bo jak dobrze pamiętam z jednej strony jest bolec na którym pracuje "język" a z drugiej strony języka powinna być owa nieszczęsna spręzyna),jest to jedyny sposób na wyjęcie tego ustrojstwa bo schowek jest klejony i nie ma możliwości rozebrania go, przynajmniej ja nie znalazłem sposobu na niego;

3. jak już mam ten "język" w ręku patrzymy jak ta sprężyna była ustawiona docelowo

4. ustawiamy sprężynę w "języku" tak jak powinna być, naciągamy i usztywniamy ją za pomocą drutu, sznurka i co tam mamy pod ręką,

5. tak zmontowany język ze sprężyną wciskamy z dużą siłą z powrotem do schowka

6. usuwamy zbędne druciki, sznurki uważając by sprężyna wleciała w swoje miejsce

7. cieszymy się sprawnym schowkiem

u mnie trochę to trwało zanim udało mi się sprężynę ustawić odpowiednio, ale udało się

język jest minimalnie skrzywiony względem pierwotnego położenia, ale jest to wręcz niezauważalne, a zamknięcie funkcjonuje prawidłowo

* robiłem to z dwa lata temu, brak zdjęć oraz reszty szczegółów, zanim użyjesz siły sprawdz czy czy czegoś nie uszkodzisz

pozdrawiam

Edytowane przez daniello04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!