FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Silnik nie daje się uruchomić - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Zasady nazewnictwa tematów

[Model faza] Tytuł tematu, przykład: [Megane I phI] Gdzie znajdę numer VIN?
  • 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ogólne
Silnik nie daje się uruchomić

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   karczes60 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane Scenik
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):229000

Napisano 24 październik 2014 - 19:02

Jest OK. Po wymianie czujnika dolegliwości ustąpiły :D Dzięki.
krzysq
0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   RafelS 

• Auto:Megane III Privilege
  • Silnik:1.9 dci 130
  • Przebieg (tys.km):99

Napisano 15 lipiec 2015 - 11:27

Witam,
Stało się. Dzisiaj rano Meggi pierwszy raz zawiodła i nie odpaliła. Po naciśnięciu startera słyszalny jest klik z lewej strony kierownicy i cisza. Nie gaśnie ikonka (według instrukcji) "skontroluj układ wydechowy" - ta pomarańczowa silnika. Test systemów pokładowych pokazuje, że wsio jest ok. Ja wiem, że w takim wypadku pozostaje tylko serwis, ale może ktoś miał podobny przypadek i może powiedzieć co mnie czeka oraz jak uszczupli się mój portfel...
Czy w tym przypadku też można podejrzewać czujnik wału?
Megane III phI 1.9 dci bez FAP
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   aston76 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:meganII
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 19 lipiec 2015 - 10:23

Proponuję naładować akumulator.
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   RafelS 

• Auto:Megane III Privilege
  • Silnik:1.9 dci 130
  • Przebieg (tys.km):99

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:06

Aku sprawdzałem miernikiem - był ok. Pierwszy warsztat sobie nie poradził z usterką. Dopiero w drugim elektryk (po naprawie kosztującej 150zł) powiedział tajemniczo, że to zwarcie na linii starter - rozrusznik. Taką teorię potwierdza to, że auto odpaliło z pychu. Meggi powróciła do żywych :)
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   89macko 

• Auto:Reanult Megane
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):200 000

Napisano 18 listopad 2015 - 10:45

Witam. W zeszłym roku miałem nastepujaca usterke - silnik w ogole nie chciał odpalic, rozrusznik kręcił ale nie mogłem uruchomic silnika. Jak sie pozniej okazało, po kilku dniach dochodzenia, ze wywaliło bezpiecznik któy znajduje sie pod maską obok akumulatora na podszybiu. Bezpiecznik kosztował mnie 5 zł i tone nerwów, bo oczywiscie samochody na ogol sie psuja wtedy kiedy są najbardziej potrzebne do uzytku. Reanult Megane, 1996 rok, 1.4 benzynka.

W tym tygodniu nastąpił kolejny problem. Mianowicie gdy jest wilgotno, pada deszcz, silnik nie chce mi odpalic, krece nim krece az odpala po 10 minutach mniej wiecej. Gdy juz odpali ciezko mu wejsc w obroty, gdy juz wejdzie, jadac na drugim i trzecim biegu dławi sie. Po dluzszej jezdzie jest wszystko ok, ale po jednym dniu nieuzytkowania samochodu w tych warunkach pogodowych wystepuje ten problem :( co moge z tym zrobic ?

Dołączona grafika
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki
Aston76

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Użytkownik aston76 edytował ten post 18 listopad 2015 - 19:29

0

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   droopy 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II phI
  • Silnik:1.6 16V
  • Przebieg (tys.km):102

Napisano 18 listopad 2015 - 11:26

Sprawdź świece i przewody wysokiego napięcia. Też kiedyś tak miałem. Po mocno wilgotnej nocy wsiadłem do auta i wyjechałem akumulator do zera, a cholera i tak nie zapaliła. Na ratunek podjechał ojciec swoim samochodem i zaczęliśmy się holować po osiedlowych drogach, zapalił z holu naprawdę po dłuższej męczarni i ewidentnie nie chodził na wszystkie gary do momentu, aż się trochę nie nagrzał i zapewne osuszył. Winowajcą były przewody WN, które poszły dla pewności do wymiany razem ze świeczkami ;)
MagiaTekstu.eu - copywriter z pasją i doświadczeniem
Dołączona grafika //uzgodnione z @Prezes
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   89macko 

• Auto:Reanult Megane
  • Silnik:1.4
  • Przebieg (tys.km):200 000

Napisano 18 listopad 2015 - 19:27

Czy ktoś jeszcze miał podobny problem ze swoją Renówką? Muszę sprawę rozwiązać na szybko, ponieważ dojeżdżam do miejsca pracy codziennie.

Użytkownik aston76 edytował ten post 18 listopad 2015 - 19:28

0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   aston76 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:meganII
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 18 listopad 2015 - 19:31

Przecież masz już napisane co masz sprawdzić i wymienić. Świece i przewody, porządnie naładować akumulator. Sprawdzić jak wyglądają bezpieczniki w podszybiu, obok akumulatora.
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Krzysiek100 

• Auto:Megane
  • Silnik:1.5 dci
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 28 grudzień 2015 - 12:29

Wyświetl postUżytkownik darew13 dnia 09 listopad 2011 - 20:57 napisał

Raz miałem przypadłość, gdy włożyłem kartę i wcisnąłem start silnik ani drgną. Okazało się ze zalałem skrzynkę :D bezpieczników.

Hehe, myślałem, że takie "nieścięścia" tylko mnie spotykają, a tu proszę jaka miła niespodzianka:) i jak sobie z tym poradziłeś? U mnie czyszczenie nie pomogło. Musiałem wymienić na nową...

http://www.kosmaczewski.eu

Użytkownik Krzysiek100 edytował ten post 11 maj 2016 - 15:40

0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2