Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak podłączyć wzmacniacz do orginalnego radia megan II z 04r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyscy wiemy jaki jest beznadziejny dzwięk w MII.

Wymieniłem głośniki z orginalnych na tyle w boczkach na JBL i dałem je na pułke tylnią.

Jest lepiej ale szału niema.

Orginalnego radia nie chcę zmieniać ze względu na estetyke i wyświetlacz.

Czy mogę pdłączyć wzmacniacz jakoś bo akurat kupiłem autoteka s400.4

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też w mojej meganceII 04 wypiąłem kable z tylnych głosników,które mam podłączone (hi input) do taniego wzmacniacza PEIYING (149zł). Ze wzmacniacza kabelki podłączyłem do góśników JBL CS3196 zainstalownych na tylnej półce.

1. Jak wzmcniacz działa całym pasmem z podbiciem basu to jest trochę lepiej jak w oryginale na starych głośnikach (zwłaszcza natężenie dźwięku - nic nie pierdzi).

2. Jak wzmacniacz działa z głosnikami jako subwoofer (odcięcie przy około 50Hz) to naprawdę zaczyna świetnie grać !!!!!!! Aż sam nie spodziewłem się takiego efektu. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co przerabiać radio żeby mieć wyjście line out ?

Wystarczy kupić wzmacniacz z wejściem hi input i podłączmy pod niego kabelki np z tylnych głosników (trochę inwazyjna ingerencja). Grać będzie tak samo a nawet dzięki temu rozwiązaniu będzimy mogli regulować natężenie wzmacniacza (poprzez regulacę głosników przód/tył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze sygnal idacy chinchami jest znacznie lepszy od sygalu (o ile w ogole nie inny) w kabelkach. Nie po to wydaje sie po 200 na same chinche ze zlotymi koncowkami i innymi cudami, zeby okazalo sie ze na kabelkach bedzie to samo... Tak samo potem wszystkie kable do/ze wzmacniacza sie izoluje, puszcza innymi miejscami, zeby nie bylo szumow, przebic itd. nie dlatego, zeby rozbebeszyc cale auto, ale zeby zagralo lepiej.

 

 

No chyba, ze rozmawiamy o instalacji typu "sztuka dla sztuki". Ale nie wiem czy jest sens wyrzucac kase na cos takiego...

 

Update: przerobienie radia w lepszym salonie car-audio w Krakowie kosztuje 150pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał na RCA jest jest odseparowany od przedwzmacniacza zamontowanego w radiu czyli od końcówki mocy i jest to sygnał o niskim napięciu. Sygnał na wyjściach na głośniki jest już podbity przez końcówkę mocy oraz zniekształcony. Dlatego podpinając wzmacniacz pod te kable dzwięk jest niezbyt dobry.

 

Zakłady które przerabiają radia wpinaja sie bezpośrednio pod odpowiednie piny końcówki mocy i wyprowadzają wyjście RCA. Jeżeli nie chcemy wydawać 150 zł na przerobienie radia oraz większej kasy na zakup porządnego radyjka z odpowiednią ilością RCA oraz oddzielnym wyjściem na suba ze sterowaniem, można kupić przejściówkę i samemu sobie wpiąć pod kable od radia.

 

np takie cudo

 

http://www.audiosklep.pl/adapter-radia-cinch-p-771.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzięki za odpowiedź.

To widze wszystko jednak jest skomplikowane i prowizoryczne jednak.

Jednym słowem dużo roboty mały efekt.

Chyba nie pozostaje nic innego jak zrobi zdjęcia i wystawic na allegro.

Jak zmienie samochód na inny to dopiero będzie łądny dzwięk w samochodzie a treraz chyba zostane przy nędznym orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!