Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli wam brakuje takiego lusterka. To z łatwością możną je wymienić. Wystarczy zakupić na allegro takie automatyczne lusterko i podłączyć zasilanie np. pod lampkę w kabinie i po problemie. Czas operacji na 15 minut. Koszt około 150,00 PLN w zależności od cen allegro. Słyszałem też że pasują od Megi II, więc możliwe że koszt spadnie do około 80,00 PLN, ale jeszcze tego nie zweryfikowałem. Trzeba by sprawdzić czy pasuje uchwyt montażowy, bo to tylko jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie robił taką operację to bardzo prosiłbym o podzielenie się przebiegiem procesu, bo jestem niezwykle zainteresowany tym tematem, strasznie brakuje mi tego lusterka. A z tego co słyszałem to faktycznie da się to zrobić niezbyt wielkim nakładem sił, a jeszcze jeśli pasowałoby lustro od MII to już w ogóle byłby miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem wstępne ze zdjęciami na allegro i uchwyty lusterka są identyczne. Odezwij się do użytkownika Madu. On już taka operację ma za sobą. Ja dopiero się przymierzam, ale mam jeszcze w kolejce inne rzeczy do dokończenia.

post-24044-0-07389500-1319875950_thumb.jpg

post-24044-0-38222200-1319875957_thumb.jpg

post-24044-0-45189900-1319875963_thumb.jpg

post-24044-0-87912400-1319875972_thumb.jpg

post-24044-0-78288500-1319875996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

 

Odgrzewam stary temat, ale czy ktoś posiada potwierdzone info i poradnik jak wymienić lusterko? Jestem właśnie po rozmowie z serwisem i usłyszałem, że koszt to 600-800PLN przy założeniu, że się szyba nie uszkodzi.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co do mocowania to twierdzą, że mocowanie zwykłego lusterka jest trochę węższe od fotochroma. Czy możecie potwierdzić tą informację?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Z góry dzięki za pomoc!

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie jest identyczne, pasuje lusterko nawet od Megane II, ja swoje kupiłem za całe 25zł na allegro więc 600-800zł w serwisie to lekka pomyłka. Jeśli nie masz pod podsufitką luźnej wtyczki od lusterka to wystarczy podpiąć się pod lampkę. Montaż 15 min, szyba nie ma się jak uszkodzić, no chyba że przy zdejmowaniu lusterka by Ci odbiło i stłuczesz szybę :?: A tak to nie ma się co obawiać, wystarczy mocno pociągnąć żeby się zsunęło z zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-1723-0-87654600-1391710650_thumb.jpg

ja kupiłem lusterko z fotochromem na alledrogo z wbudowanym wyświetlaczem do kamery cofania.Lusterko i kamerka z Mitsubishi Outlandera montowane fabrycznie po 2010 identyczne jak na zdjęciu powyżej.

Montowane są również w Toyotach i innych Japończykach.Aktualnie jestem na etapie robienia wiązek elektrycznych.Jest to lusterko firmy Gentex nie jest to jakieś chińskie badziewie http://www.gentex.com/automotive/mirror-module a całość z kamerką kosztowała mnie ok. 450 pln.Na stole już wszystko ładnie ruszyło .. teraz montaż na samochodzie.Postaram się opisać po zamontowaniu wszystkiego wstawiając zdjęcia.

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mocowanie jest identyczne, pasuje lusterko nawet od Megane II, ja swoje kupiłem za całe 25zł na allegro więc 600-800zł w serwisie to lekka pomyłka. Jeśli nie masz pod podsufitką luźnej wtyczki od lusterka to wystarczy podpiąć się pod lampkę. Montaż 15 min, szyba nie ma się jak uszkodzić, no chyba że przy zdejmowaniu lusterka by Ci odbiło i stłuczesz szybę :) A tak to nie ma się co obawiać, wystarczy mocno pociągnąć żeby się zsunęło z zaczepów.

Zakupiłem sobie takie lusterko z sensorem fotochromatycznym do mojego Scenic III. Lusterko jest od Laguny II. Chciałem je ostatnio zamontować i okaząło się, że nie jest to 15 minut pracy. Niestety mocowanie jest na pierwszy rzut oka inne. Czy ktoś ma jakiś filmik jak to zrobić i jak zmienić te lusterka??? Byłbym wdzięczny, bo podpaliłem się do tego lustereczka. Poza tym ma ono w kostce 4 PINy do wpięcia. Ma jeden sensor z przodu a jeden z tyłu. Do czego jest ten sensor z przedu lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor z przodu lusterka mówi czy jest ciemno czy jasno na dworze. Jak jest ciemno to ściemnianie dział. Jak jest jasno to nie musi ściemnianie działać. Jak kupiłem lusterko od M_II i nie było problemu aby je zamontować w M_III. Wyczepiłem stare lusterko i wczepiłem nowe. Kostka dwa piny +12V i masa.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Ja zakupiłem lusterko fotochromatyczne z 4 pinami. Z opisów wcześniejszych mogę wnioskować, że dwa dotyczą lusterek zewnętrznych ale jak rozeznać które są do podłączenia lusterka pod 12V +/- a które do sterowania zewnętrznych lusterek i jak to rozkminić?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja mam w scenicu III zwykłe lusterko czyli takie "chude" z wąskim mocowaniem bez żadnych sensorów deszczu i zmierzchu. Czy te fotochromatyczne podejdą u mnie? W merivie miałem ten bajer + ori ciemne szyby więc na oślepianie nie było szans a teraz ciężko się przyzwyczaić.

 

Moje lusterko wygląda bardzo podobnie do tego: http://allegro.pl/renault-scenic-ii-lusterko-wsteczne-i4878916920.html

Edytowane przez gres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!