Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używaną belkę która zregenerowałem sam, powiem tak, trzeba wiedzieć coś na ten temat żeby zakupić dobrą i w przyszłości nie mieć z nią problemów. Kupisz belkę z zardzewiałymi gniazdami drążków i otworami technologicznymi (w chwili obecnej chyba 90% belek na allegro ma te przypadlości) i są raczej małe szanse na to że w przyszłości jak Ci pęknie drążek wymienisz go bez problemów, o wyciągnięciu ich i podniesieniu tyłu już nawet nie wspominam. U mnie gniazda były zardzewiałe (wziąłem ją bo była poprostu tania, na zasadzie jak się nie będzia dało to trudno) rozebrałem na części pierwsze, wyciągnięcie drążków to było pół dnia moczenia ich w wd-40, walenia młotem i działania ściągaczem. Jednak fakt jest taki że belka z nowymi tulejami kosztowała mnie 310zł. W związku z tym jeżeli czujesz się na siłach (i masz dobry ściągacz!) to kupuj i regeneruj, jeżeli nie, to kup regenerowaną, bo wymienisz na używkę pęknie Ci drążek i są duże szanse że nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych belek już nie robią, a auta dawcy coraz starsze.

Zgadza się choć... jak trafi na auto(część) które śmigało po zachodnich drogach plus ma nie tak duży przebieg to jeszcze pojeździ.

Przykładowo, po zakupie podwyższyłem zawieszenie(pisałem o tym na forum) Nie było źle, ale...na moje okoliczne drogi ciut za twarde. Na autostradach czy innych porządnych drogach idealne bo auto szło jak przylepione do asfaltu.

Doprowadziłem do oryginalnego stanu. Podniosłem na belce a z przodu wrzuciłem normalne sprężyny a sportowe poszły na bok(w bardzo dobrym stanie i myśle o ich sprzedaży ;) ). Trafiła się okazja czyli praktycznie taki sam scenic(nie był wypadkowy ale przywieziony na części z zachodu)Koszt nie był wielki ale dziś nie ma problemu.

I tu uwaga. Trzeba uważać na części leżące na kupie złomu. Nie wiadomo skąd i w jakim stanie. Trzeba mieć pewność co do pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wynika problem z belkami do megane kombi, miałem wcześniej belke z scenica w swojej megance i była w stanie idelanym, 0 rdzy (...), do kombika nie było opcji żeby kupić w takim samym, wszystkie pordzewiałe w newralgicznych miejscach, niezależnie czy leżała w polu od miesiąca czy była zamontowana w aucie.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zregenerowałem belkę w swojej megance koszt 800 zł w tym wymienione również drążki, jestem zadowolony 2 lata gwarancji ;)

Belkę zregenerowała firma ANTAŁEX kujawsko-pomorskie miejscowoć mokre. www.antalex.pl

Polecam i mogę podać więcej namiarów. Stara wytrzymała według wskazań licznika 205tyś.

Edytowane przez BILU32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ej na tej belce jest coś zamocowane (chyba korektor siły hamowania) i jak się to belke wyeliminuje to trzeba rozwiazać zamocowanie zastępcze. Też mam ją do wymiany - nowa przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz coś zamocowane to oczywiście ale jeśli nic tam nie ma, jak w wersji z ABS'em, to ona jest w zasadzie dla ozdoby czy ewentualnie wsparcia przewodu hamulcowego.

Moja wyglądała duuuuuuuuuuuużo gorzej niż ta na fotce (aż dziw, że nie odpadła podczas jazdy), więc została wywalona i przewód został inaczej zamocowany.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta belkka nie była w najlepszym stanie ale jeszcze do uratowania. Zdemontowałem ją, oczyściłem z korozji ile się da i pomalowałem farbą antykorozyjną, następnie bitex a środek zalałem starym olejem przepalonym, Wiadomo że ten olej wypłynął ale coś tam zawsze zostało i zakonserwowało tą belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!