Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówki w Scenicu II


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie spotkałem, a może nie zwracałem na to uwagi, aby były dedykowane prawa - lewa

Nie chodzi mi o opisanie która do którego reflektora.

W wersji europejskiej patrząc na rozkład wiązki światła z danej żarówki mamy linię poziomą z lewej strony punktu centralnego i skośną wznoszącą w prawo.

Dla ruchu lewostronnego przypuszczam powinno być odwrotnie.

I tu mnie to zastanowiło i zadałem powyższe pytanie, czy to sprawa tylko innych reflektorów, czy także żarówki muszą być do lewostronnego ruchu przystosowane.

A dlaczego mnie zastanowiło??

Wyobraź sobie rozkład tej wiązki, jakby tak kolega poprosił o zakupienie w Polsce i wysłanie na wyspy żarówek Philips-a nightguide, gdzie prócz odpowiedniego rozkładu strumienia światła, jest on jeszcze podzielony na 3 barwy. W takim przypadku żółtą poświatą byłoby oświetlane lewe pobocze drogi, a białą zimną pasy na środku jezdni.

Tak mi się przynajmniej to logicznym wydaje.

Na szczęście to forum, gdzie nie na wszystkim muszę się znać i o takie sprawy dla podniesienia własnej wiedzy też mogę zapytać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem, a może nie zwracałem na to uwagi, aby były dedykowane prawa - lewa

Nie chodzi mi o opisanie która do którego reflektora.

W wersji europejskiej patrząc na rozkład wiązki światła z danej żarówki mamy linię poziomą z lewej strony punktu centralnego i skośną wznoszącą w prawo.

Dla ruchu lewostronnego przypuszczam powinno być odwrotnie.

I tu mnie to zastanowiło i zadałem powyższe pytanie, czy to sprawa tylko innych reflektorów, czy także żarówki muszą być do lewostronnego ruchu przystosowane.

A dlaczego mnie zastanowiło??

Wyobraź sobie rozkład tej wiązki, jakby tak kolega poprosił o zakupienie w Polsce i wysłanie na wyspy żarówek Philips-a nightguide, gdzie prócz odpowiedniego rozkładu strumienia światła, jest on jeszcze podzielony na 3 barwy. W takim przypadku żółtą poświatą byłoby oświetlane lewe pobocze drogi, a białą zimną pasy na środku jezdni.

Tak mi się przynajmniej to logicznym wydaje.

Na szczęście to forum, gdzie nie na wszystkim muszę się znać i o takie sprawy dla podniesienia własnej wiedzy też mogę zapytać. :)

Dla wyjaśnienia o jakich żarówach pisze:

żarówki dla ruchu prawostronnego

post-2372-0-47449700-1359835635_thumb.jpg

A jak będą świecić zakupione w Anglii żarówki H7 za soczewkami w europejskich reflektorach???

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie to zastanowiło i zadałem powyższe pytanie, czy to sprawa tylko innych reflektorów, czy także żarówki muszą być do lewostronnego ruchu przystosowane.

Jak dla mnie to tylko i wyłącznie REFLEKTORY o tym decydują.

Nie upieram się jednak, gdyż mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! W Irlandii również nie spotkałem się z żarówkami przeznaczonymi jedynie dla lewego lub prawego reflektora. Tak jak pisał jeden z użytkowników, jak padnie jedna żarówka, to niedługo jej los podzieli i druga. No i podzieliła... Tym razem ta od strony akumulatora, do której dostęp (moim zdaniem) jest trudniejszy. No ale nic. Poszedłem za Waszą radą i zabrałem się za jej wymianę od dołu, od nadkola. Odkręciłem część odgiąłem, ręce mam długie więc sięgnałem. Troche było trudno założyć nową żarówkę do kostki, gdyż nie dałem rady włożyć dwóch rąk za nadkole i wszystko musiałem robić jedną, jednak udało się. Nawet powrotne wkręcenie jej do reflektora poszło mi nad wyraz sprawnie. W sumie to zajeło mi to mniej czasu niż wymiana żarówki po drugiej stronie auta. A więc dla tych co wątpią w swoje możliwości i chcą zaoszczędzić parę groszy, polecam dostanie się do żarówki od strony nadkola. Zajeło mi to max 20 min. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam... Koledzy podpowiedzcie czy w Sceniku IIphI wymienia się tak samo żarówki jak w Megi II ?? Przejrzałem całe forum i znalazłem w sumie ten temat, a konketnie do Scenia nie widziałem (może przeoczyłem). Czy tak samo się to robi przez nadkole lub ewentualnie od góry ?? Ostatnio wymieniałem akumulator i miałem zdjętą osłonę, ale nie wpadłem nawet na to aby tam looknąć. Przepaliła mi się żarówka od strony kierowcy i tak zastanawiam się jak do tego podejść, w poprzednim Sceniku (IphII) to była łatwizna.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całe forum i znalazłem w sumie ten temat, a konkretnie do Scenia nie widziałem (może przeoczyłem).

To kolega kiepsko szukał. Twój post scaliłem z tym tematem, zresztą z jednym z wielu podobnych dla Scenic II. Przeglądnij co napisano na pierwszej stronie, nie ma sensu tego przepisywać.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja damiar... szukałem i nie wiem jak to przeoczyłem, ale dzięki za przeniesienie tam gdzie trzeba.

Wymieniłem i postojówki od razu też bo jedna padła, a druga była jakaś srebrno-czarna i słabo świeciła. Dojście od góry (nie tak źle) z jednej i drugiej strony, zauważyłem też brak gumowej zaślepki na "długie" po stronie kierowcy, muszę looknąć na all...

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

dziś przyszło mi wymienić koleżance żarniki w lampach, niestety niema łatwo trzeba zdjąć zderzak, ponieważ mam już wprawę w jego ściąganiu to kilka minut i jest wyjęty,z tej operacji kilka fotek się zachowało.

Do Scenica II zakupujemy żarniki D2S (znajoma kupuje o barwie 6000K )najlepiej dobrej firmy, np. Osram, Philips, czy Bosma, tanie z ryżowego pola długo nie poświecą.

thumb_hosting_zdjec_1401300878__zarnik_i_zaplonnik.jpg

Aby wymienić żarniki trzeba dostać się do lamp, od strony auta po otwarciu maski niema szans by wymienić żarniki, więc należy zdjąć zderzak, opis jest w innych manualach nie będę powielał dodam tylko, że przy ksenonach trzeba za zderzaka odpiąć wężyki od spryskiwaczy reflektorów-najłatwiej wypiąć je przy pompce.

thumb_hosting_zdjec_1401300952__dsc_1296.jpg

Po zdjęciu zderzaka odkręcamy ślizg pod lampą, który jest przykręcony na 2 śruby na klucz 10 mm najlepiej użyć długiej przedłużki bo dostęp jest dość kiepski.

thumb_hosting_zdjec_1401301081__dsc_1299.jpg thumb_hosting_zdjec_1401301138__dsc_1300.jpg

Następnie odkręcamy na górnych uchwytach 2 śruby na klucz 10 mm mocujące lampę do pasa

po odpięciu wtyczek od lampy możemy wyjąć lampę i wymienić żarnik wcześniej trzeba jeszcze zdjąć gumową osłonę przykrywającą żarnik i zapłonnik.

thumb_hosting_zdjec_1401301291__dsc_1301.jpg

Po zdjęciu gumowej osłony zobaczymy zapłonnik / starter który obracamy w lewo i ciągniemy na zewnątrz, następnie odpinamy od niego wtyczkę.

thumb_hosting_zdjec_1401301412__dsc_1302.jpg

Po wyjęciu zapłonnika odpinamy zabezpieczenie w postaci wygiętego drucika i wymieniamy żarnik, nie dotykamy palnika tylko łapiemy za plastikową cześć i montujemy w wycięcia jak na zdjęciu.

thumb_hosting_zdjec_1401301617__dsc_1303.jpg

Po zamontowaniu zapłonnika podpinamy lampę do auta i sprawdzamy działanie, następnie montujemy ślizg, przykręcamy lampę i zderzak.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że składając najpierw wkładamy zapłonnik/starter na palnik, przekręcamy go w normalną pozycję i dopiero potem wkładamy w niego wtyczkę z kabelkiem. Dopiero włożenie go na palnik i przekręcenie cofa blokadę w gnieździe umożliwiając włożenie wtyczki.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!