Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Gałki zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość achtung.pl

Ja właśnie dokonałem zakupu mieszka na tej aukcji http://allegro.pl/mieszek-renault-laguna-scenic-megane-clio-skora-i1821640974.html

Nie chcę dublować wątku, ale mam Scenica II ph I z gałką 6 biegową + R po prawej. Mam trzy pytania:

  1. czy gałka w moim modelu też jest ściągana na siłę w górę czy wkręcana.
  2. czy "podnośnik" od wstecznego uniemożliwi mi sprawne zdjęcie mieszka, jest metoda na to Wam znana?
  3. czy można zdemontować tabliczkę ze schematem przełożeń w celu np. pomalowania, itp

Dziękuję.

post-33897-0-17967900-1316470776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu wypolerowałem gałkę zmiany biegów pastą "tempo". Schemat biegów był namalowany na gałce i bardzo ładnie zszedł. Teraz mam gałkę wypolerowaną na wysoki połysk. Dodam, że mam gałkę z tworzywa, a nie skórzaną.

post-463-0-91681300-1316709093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Potrzebuje fachowej pomocy jak zdjąć ramkę przy mieszku, żeby jej nie połamać?

Wykonasz to gołymi rękami. Najprościej i najbezpieczniej najpierw odczepić od kolumny górna pokrywę. Jak już tego dokonasz wkładasz palce pod ramkę i tam masz 4 wypusty ustalające i 6 zatrzasków, które są osadzone w pokrywie. Najgorzej z tymi od strony zespołu wyłącznika awaryjnych i blokady zamków. Jest tam trochę ciasno ale jest to do wykonania, najlepiej lewą ręką z za lewarka od strony radia. Całość zajmuje nie więcej jak 1,5 minuty.

Za kilka minut wkleję tu filmik jak ja to demontuję.

(filmik specjalnie przed chwilą zrobiony dla zobrazowania, bez zbytniego pośpiechu rozebrałem to i poskładałem w 59 sekund)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopię temat by uzupełnić informacje ,przy wymianie mieszka należy pozbyć się zszywek z gumowego elementu który scala mieszek z ramką ,oraz ostrożnie wyjąć mieszek z zaczepów ramki ,przy montażu nowego mieszka należy najpierw zszyć zszywkami gumowy element mocujący do mieszka ,oraz w odpowiednich miescach zrobić otwory na zaczepy ramki . Ramka ma jeden zaczep w innym kształcie i montaż mieszka należy zacząć własnie od niego .

thumb_hosting_zdjec_1361634499__dsc00013.jpg thumb_hosting_zdjec_1361634558__dsc00014.jpg thumb_hosting_zdjec_1361634620__dsc00008.jpg

Dokładna fotorelacja w dołaczonym pdf-ie

wymiana gałki scenic II.pdf

Edytowane przez andrzej27r
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamówić grawerkę z układem biegów na cienkiej blasze np mosiężnej , póżniej dogiąć ( Pacnąć drewnianym klockiem odpowiednio podszlifowanym ) i przykleić? No ale może zbyt dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Panowie w dalszym ciagu nikt nie podpowiedział jak zdjąć gałkę 6-cio biegową. Film gojgiena nie wnosi niczego nowego, bo pokazuje coś zupełnie innego. Czy ktoś z użytkowników tego forum zdejmował gałkę z pierścieniem od wstecznego? Gdyby to było takie łatwe to nie byłoby problemu. Niestety nowego mieszka nie da się założyć przez samą gałkę - jest za wąski otwór w samym mieszku. Rozpruwanie i zszywanie maszynowej roboty jest bez sensu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Megane II z 2007r. 6-cio biegowa skrzynię - ostatnio wymieniałem gałkę skrzyni na nowa bo starły się biegi!

Należy wyjąć plastik (ten okrągły) który mieszek jest zamocowany na samym dole mieszka!

Następnie złap za gałkę,razem z blokadą do wstecznego i mocno pociągnij do góry (tylko uważaj abyś nie uderzył się w sufit,jak będzie mocno osadzone) i jak już zejdzie gałka i mieszek to samą gałkę przekręcisz o 90 stopni wzgl.blokady wstecznego i masz gałkę w ręce!!

Robiłem to jakiś miesiąc temu i nie ma problemu z wymianą!

Pozdrawiam!

ps.przy składaniu nie ma możliwości złego montażu bo jak zobaczysz rozebrane to się domyślisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie,

 

Odświeżę temat, ponieważ mam pytanie. Chcę wymienić gałkę zmiany biegów w Scenic II na inną nie seryjną. Jak zapewne wiecie, bieg wsteczny wbija się podciągając pierścień pod gałką do góry. W tym momencie pojawia się moje pytanie. Co z pierścieniem kiedy wymieniam gałkę? Czy jest on integralną częścią seryjnej gałki, czy sama gałka jest nie związana z pierścieniem? Czy ktoś z Was podejmował się takiej wymiany.

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zdezorientowany w tym temacie, bo na aukcjach na allegro widziałem gałki z podnoszonym wstecznym i bez podnoszonego wstecznego, ale na żadnej z tych aukcji nie widziałem pierścienia podobnego do tego w scenicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!