Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne dane z tabel mówią inaczej SPRAWDŹ

zawsze jest tolerancja nigdy nie uzyskasz ZERO !!!

W podanej przez Ciebie tabeli wychodzi coś innego. 205/50R17 = 225/45R17 (różnica 0,4%) a rozmiaru 225/40R17 tam w ogóle nie znalazłem (tolerancja 2%). Opona 215/45R17 może być trochę za niska, więc kolek dobrze pisał.

215/55 r17 będzie możliwe bo zawiera się w 2% tolerancji przekłamania licznika są praktycznie niezauważalne 205/55 r17 tym bardziej bo mają 1,6%

Nieprawda. 205/55R17 będzie większe o 3,2% (20,5 mm) a 215/55R17 nawet nie mieści się w tolerancji 4% (większe o 31,5mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jakie oryginalnie są opony w renault na 17stkach kołach. Z góry dzięki.Dokładniej jakie opony rozmiar oraz firma

 

Ja wczoraj odebralem autko MII na 17" i sa to Continental SportContact 2 205/50 R17 89V

dokladnie takie

P1240027.JPG

 

Widzialem tam tez Michelin'ki ale na 16" - co do producenta opony to podobno nie mozna tego wczesniej ustalic, taka mala loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację źle odczytałem (rozumiałem) tabelę błąd :-)

dodano

tyle że uważam aby było dobrze należy wpisać koła jakie były oryginalnie na pojeździe czyli chyba 15" i od tych opon szukać zamiennika w rozmiarze 17" takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem Continentale na 15" :D

 

co do polecania opon... moje nowe sprawdzilem w boju! :-) 2.5kkm po niemieckich autostradach, srednio kolo 145kmph pare razy kolo 170 i pare km 190 (maks mojego autka... jak na razie; i tak swietnie bo katalog daje tylko 170 :})

 

sa to oponki Nokian H (tez wersja V) 205/55/16 94H XL

 

niesamowicie ciche, stabilne, pewne, moge tylko polecac. przy 150 nie trzeba jeszcze prawie podnosic glosu (mimo ze to diesel... choc sadze ze 1.6 znacznie bardziej sie drze, zzwlaszcza w gornym zakresie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy opona 205/50 R17 jest dobra na felge 7,5".

 

Wąska.

Jeżeli kupiłeś, to trudno.

Ale jeżeli jest możliwość zamiany to może pomyśl o 215 x 45?

Lepiej będzie siedzieć, wygladać a komfort jazdy jest praktycznie taki sam. Żywotność - testuję takie opony od kilku tygodni i trudno jest się wypowiadać. Moje opony - Fulda excellero (czy jakoś tak) mają jakieś wzmocnienia boczne, chroniące felgę przed przytarciem. Czyli nie jest źle.

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!