Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zapala się kontrolka ABS oraz SERVIS


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

U mnie jest dośc podobna sytuacja, zapala się i gaśnie kiedy chce. Czy jade po dziurach czy po prostej drodze.

Zaobserwowalem że podczas gwałtownego hamowania kontrolka abs servis gaśnie. Bolączką jest tez to że w serwisie komputer nie może polączyć się z abs.

 

Może ktoś pomoże bo to moje pierwsze auto i nie mam za bardzo doświadczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę namiętnie obserwować temat, bo mam podobne, właściwie to identyczne objawy jak przedmówca.

Kontrolka ABS i SERVICE aktywuje się namiętnie bez żadnego powodu, i rownież samoczynnie bez żadnego uprzedzenia gaśnie.

Diagnostyka nie wskazała żadnego błędu. Czujniki ok, kable nie poprzecierane, zieleniny na stykach brak, wtyczki podociskane na maksa.

Troszku straciłem rezon i nie mam już konceptu co może być wrong? :-/

 

Czy zapowietrzone hamulce, mogą być przyczyną niedziałającego ABS? :D

Zaobserwowałem, że przy porannym ruszaniu, pierwsze naciśnięcie hamulca powoduje delikatne, prawie nie odczuwalne wpadnięcie pedału w podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam z tym abs tez mam ten sam problem dziala jak mu sie chce wczoraj jadac po śliskiej nawierzchni chcialem wyprobowac jak dziala abs bo to moje pierwsze auto z takim urzadzeniem i co? okazalo sie ze przednie kola sie zblokowaly a tylne nie fakt kontrolka caly czas sie palila i nie bardzo wim od czego zaczacbo nie mialem z tym do czynienia prosze o pomoc a najlepiej zdjecia gdzie te kabelki ida do kol albo gdzies w komorze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przez jakiś czas kontrolki się zapalały i gasły. Po tym (dość krótkim) okresie juz nie zgasły i ABS przestał działać. Okazało się że kabel czujnika tylnego koła dotykał opony i się przetarł. Z początku raz stykał raz nie. W moim przypadku wystarczyło go zlutować i zaizolować.

Wygląda zatem na to, że zapalajace się kontrolki powodowane sa chwilowym brakien styku któregoś z czujników. Moż być to wtyczka przy samym czujniku, wtyczka przy sterowniku lub kabelek. Warto więc poodkręcać kolejno koła, przeczyścią styki i same czujniki oraz wyczyścić skostkę przy sterowniku ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam

ja mam nastepijacy problem kiedy odpalam samochód kontrolka SERVICE i abs nie swieci ale pedał hamulca działa tak jak by było slisko czyli załacza sie pompa od absu kiedy przekrocze magiczna predkosc czyli około 30 km/h kontrolka absu i service zapala sie na stałe co to moze byc moze ktos spotkał sie z podobnym problemem

 

Radzę przypomnieć sobie z regulaminem forum. Za multipostowanie :P - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!