Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kseon nie swieci


Rekomendowane odpowiedzi

witam ,przestal swiecic kseon od strony kierowcy :) przebieg 100.tys. i pytanie czy zarnik do wymiany czy mozliwe inne uszkodzenie ?

oraz czy ktos posiada wiedze jaki typ żarnika z tego co wiem D1S lub D2S roznica w cenie spora :P

czy przy podlaczeniu pod Clpia wyjdzie co jest ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu clipa chyba nie wyjdzie. Bo jakby było to testowane przez komp auta - to byłby chyba na to stosowny komunikat na desce rozdzielczej.

Najtaniej - ja tak zrobiłem - zamień palniki miejscami i juz będziesz wiedział czy to palnik. Możesz potem zamienić miejscami kondenstaory - to te "pudełeczka" na palniku. Jak nie to - to przetwornice. Jak nie to to problem.

Ale mi już dwa razy zgasł jeden ksenon i za każdym razem padnięty palnik. Po takim przebiegu tym bardziej obstawiam to i tylko to. Tak więc luz. W scenicach jest D2S - ja kupowałem po ok. 130pln brutto Philipsa. Podobno w tej cenie to podróbki - waliło mnie to. Świecą normalnie. Pierwszy wymieniałem po ok. 150tys km, ale auto było z Niemiec gdzie przejeździło 130tys km bez durnego nakazu jazdy na światłach 24/7. Drugi raz wymieniałem po ok. 60tys km.

Nie mogę być pewny czy Niemiec nie wymieniał też wcześniej. Po VINie w ASO nic nie ma na ten temat, choć sa tam takie pierdoły jak wlanie płynu do spryskiwacza.

Bo te wymontowane przeze mnie "niemieckie", czyli zakładam, że z pierwszego montażu są w budowie identyczne jak te kupione przeze mnie po 130pln, i które są oceniane w necie jako podróbki. Hmmmm....

Wymianę należy dokonać parami, bo wg. poradników: za niedługo i tak padnie drugi, a ponadto będa miałą istotnie różniącą sie barwę świecenia. Ale jak ci "kolor" nie wadzi - możesz wymienić jeden.

 

Tu efekt mojej pierwszej awarii - większośc twierdziła, że to przetwornica, bo palnik pada natychmiast (tak miałem za drugim razem), a przed padnięciem zmienia barwę na różową. Ani w pierwszym ani w drugim przypadku nie świecił na koniec na różowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!