Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Model Scenica


pawel_1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich na forum.Bardzo proszę o podpowiedzi na temat modelu wersji mojego scenica; 1.5 dci 60 kw 2004r.

W wyposarzeniu:klimatronic,elektryczny hamulec ręczny,ABS,halogeny,alufelgi 16 z czujnikami ciśnienia,airbag x 6,centralny zamek,sensor deszczu i zmierzchu,tempomat,solar dach,4x elektryczne szyby,elektryczne i podgrzewane lusterka,pół-skórzana tapicerka jasna,fotochromatyczne lusterko wsteczne, wspomaganie kierownicy,podłokietnik elektryczny,skrzynia 5 biegowa,przebieg 1920000km,kolor niebieski metalic.Pozdrawiam i przepraszam za pisownię.

Edytowane przez pawel_1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat sprzedawałem Renówki (w sumie 9 lat) ale z solar-dachem w tej marce się nie spotkałem. No chyba że solar (w sensie słońce) przenika przez szyberdach do wnętrza :) Pozostałe elementy, które pewnie są wskazują na Privilege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że solar (w sensie słońce) przenika przez szyberdach do wnętrza

 

W tym sensie chodzi o dach pokryty szkłem. Czasami zwany dachem panoramicznym, w zależności od marki. Nie tak jak w scenicach I gdzie są 2 otwory w dachu (choć od środka wygląda to podobnie) ale o 2 płyty szkła prawie na cały dach, a przynajmniej na jego całą szerokość. Zazwyczaj przednia jest elektrycznie podnoszona i przesuwana do tylu, czasami są też na stałe. (ja tak mam w sceniolu drugim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie no spoko :) Podoba mi się system "wyobrażenia"o tym co się posiada :P

To wróćmy do realiów:

- szyberdach - szklana dziura w dachu, nieduża, recznie bądź elektrycznie uchylana/odsuwana

- solardach - dach szklany który dzięki wbudowanym oggniwom słonecznym pobiera energię ze słońca i latem napędza klimę coby auto stojąc wewnątrzy było schłodzone a zimą nagrzane

- dwa dachy w Scenic / Espace -> jak pierwszy punkt tylko razy 2 :P

- dach panoramiczny - czyli taki szklany od początku (szyba przednia) do końca (szyba tylna) głównie występuje w Peugeot / Citroen ale często pojawia się w Audi. Dach nie jest wtedy dzielony metalowymi elementami (jak w przypadku 2 szyberdachów w Scenic / Espace).

 

To tak dla jasności sytuacji :P

 

Aaaa bo zapomniałem. W Twingo też występował dach panoramiczny - raz nawet sprzedałem takie "wypasione" Twingo w 2001 roku oczywiście na zamówienie produkcyjne i to w cenie Megane :P Pozdrowienia dla Pani Agatki :P

Edytowane przez monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monter- niestety w Twoich opisach zabrakło tej wersji, którą przykładowo ja posiadam w sceniolu drugim, w wersji statycznej (stały, nieotwierany). Nijak te powyższe opisy do tego nie pasują, choćby ze względu na to, że nie są to szyberdachy, bo się nie otwierają.

Patrząc od dołu widzimy dwa otwory i pomiędzy nimi kawałek podsufitki, gdzie jest schowana przednia roletka, a patrząc z zewnątrz to 2 dopasowane do siebie płyty szkła, wygladąjące jak dach panoramiczny, według Twojego opisu. Jednakze pomiędzy górną krawędzią przedniej szyby i szklanym dachem (jak go zwał, tak go zwał) jest jeszcze wąski pas blachy. Nijak to do przedstawionych opisów nie pasuje, może trzeba własną nazwę wymyślić???

Wydaje mi się, że po prostu za wcześnie przestałeś Renówkami handlować i do konkurencji przeszedłeś, więc coś Ci umknęło z tego co było później produkowane. Dodam że taki stan to nie samoróbka, ani to też nie jest wersja Privileg, bo inne detale na to nie wskazują. Można za to takie w necie, także na stronach zbliżonych do producenta odnaleźć pod nazwą Latitude.

Tu przykładowe opisy jakie to były wersje:

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1431

I archiwalna aukcja, gdzie ładnie to na fotkach widać. [wielkość tego dachu (fotka 9) i brak sterowania, lub jakiegokolwiek elementu służącego do otwierania dachu (fotka 6)]

http://xarchiwum.pl/wyjatkowy-scenic-latitude-2008-rok-i1771553485.html

Poza tymi linkami jeszcze wiele tego w grafice u wujka Google odnajdziesz.

http://www.google.pl/search?q=scenic+Latitude&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1366&bih=673

Czepiasz się samego potocznego nazewnictwa, choć dobrze wiesz o co biega.

To tak samo jakbyś chciał w OTOMOTO ogłoszenie zamieścić i by dokładnie opisać co auto posiada, zaznaczasz tylko wcześniej przygotowane opcje, które później pojawiają się w ogłoszeniu jako nie do końca prawdziwe, takie jak:

multifunkcyjna kierownica- choć sterowanie audio jest pod kierownicą

ESP, ASR, FAP i inne nazwy stosowane i wprowadzone przez inne marki, choć w Renault nazywają się inaczej.

Niestety trzeba czasami stosować potoczne skróty myślowe, by było wiadomo o jaki element i jakie działanie chodzi.

A skoro tak do detali i prawidłowe nazewnictwo jesteś wyczulony to tu też dopuściłeś się nieścisłość:

szyberdach - szklana dziura w dachu, nieduża, recznie bądź elektrycznie uchylana/odsuwana

Nie zawsze szklana, czasami to blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!