Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII FELGI STALOWE


kraulista

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Chcialem kupic stalowki do Megane II 1,9DCI .Nowe stoja w granicach 250zl za sztuke ale ja znalazlem takie cos... http://moto.allegro.pl/renualt-megan-ii-sc...1192883988.html czy ta strona jest ok,czy felgi wygladaja na nowe... Gosciu twierdzi ze sa zakurzone bo leza na magazynie i taka cene ma bo 1000sztuk ma na magazynie.. Co powiecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem ten sam dylemat. Tyle, że ja szukałem felg 15" i czujników (pasują do 1.9dci i opony zimowe są tańsze). W tej samej firmie chciałem kupić komplet felg i czujników, niestety miał tylko felgi 6Jx15 ET43 a ja potrzebowałem 6,5Jx15 ET45. Kupiłem tylko czujniki - były niby nowe (nieużywane) ale jak się okazało były z demontażu (tutaj uwaga nie były używane i programowane). Po prostu gość ściągnął skądś komplety felga plus czujnik. Aluminiowy pierścień czujnika był odkształcony (dopasowuje się do felgi podczas montażu). Czujnik kosztował 50% ceny nowego w kartoniku. Pierścienie udało się wyprostować. Zamontowałem i zaprogramowałem je w ASO i całą zimę nie było problemów. Moim zdaniem te czujniki były montowane od razu do felg na sprzedaż w kompletach a koleś sprzedaje osobno felgi i czujniki. Z felgami jest podobnie. Są nieużywane ale mogą być ślady po czujnikach (wentylach) - na fotach są właśnie puste otwory na czujnik. Na pewno są proste, nie malowane, nie używane w autach i w bardzo dobrym stanie. Zresztą jak się przyjrzeć to nie mają śladu montażu (krawędzie wszystkich otworów są czyste i nie porysowane) - uwierz mi po montażu i małym przebiegu takie ślady na bank pozostają (sprawdzone). Ja bym brał bez zastanowienia. Poproś o ładny komplet - niezakurzony:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozmiar 6,5Jx16 ET49.. Taka mam nowke zapasowke o tych rozmiarach...wiec zastanowilem sie i kupuje tylko 3sztuki a na zapasowke bede bral albo jedna z zimowek albo z letnich,to zalezy co akurat bede mial zalozone na aucie. Dzieki za pomoc juz zamowilem 3 sztuki i platnosc przy odbiorze. Dogadalem sie z gosciem ze przed odebraniem moge je przy kurierze rozpakowac i posprawdzac wiec niczym nie ryzykuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszły mnie wątpliwości... Czy do Megane II phI 2.0 16v F4R wejdą stalowe 15'? W rozpisce producent zaleca tylko 6,5J 16' oraz 6,5J 17' - sprawdziłem zapas i jest stalowa 16'... Nie chcę mieć niespodzianki jak już zakupię felgi i opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że będą pasować do Megane IphI? Nie znam się totalnie na tych oznaczeniach, ale 4x100 się zgadza, 16' też by pasowało. ale nie weim jak z resztą. Bo się poważnie zastanawiam czy nie kupić tego + ładne kołpaki i do wiosny dojeździć <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą na pewno, felga musi mieć rozmiar 6,5 J 15'' ET 45 na odpowiednią dla ciebie ilość śrub <ok>

Osadzenie koła dla felg stalowych wynosi ET 45, a dla felg alu ET 49

Musisz dobrać tylko odpowiednią wysokość opony, jako zamiennik w stosunku do oryginalnych. Możesz sobie to przeliczyć na kalkulatorze http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie padlo juz w poscie powyzej, ale powtorze - czy mozna do megane II 1.9dCi zalozyc felgi 6.5J 15' ET50. Wiem, ze std to ET45, wiec czy mozna takich felg uzyc jako zamienniki i nie beda one obcieraly o zaciski (bylyby schowane do wewnatrz bardziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!