Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII FELGI STALOWE


kraulista

Rekomendowane odpowiedzi

karolaa, o zacisk nie będą ocierały ale będę schowane do wewnątrz o 5mm od tych z ET 45 jednak należałoby zadać tu pytanie czy to w czymś przeszkadza? Chyba nie. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Posiadam Megane II 1.9 cdi. Oryginalnie mam 16' stalową zapasówkę. Kupiłem ostatnio używane w bdb stanie felgi stalowe 15' do Megane II. Były oryginalne 15'6,5 ET45. Dokupiłem nowe opony zimowe goodyear UG 7+. Po założeniu i wyważeniu wszystko jest ok. Problem pojawił się podczas jazdy. Montaż był bez uwag. O nic nie ocierało wszystko pasowało, śruby do stalówek. Wielokrotnie ściągałem koła i patrzyłem co się dzieje. Byłem kilka razy u wulkanizatora i też nic nie stwierdzili. A problem jest taki. Jak jadę powyżej 50 km/h i mam wbity 3 , 4 , 5 bieg. Nie ważne jaki, mając obroty powyżej 2 tyś. puszczam gaz i samochód hamuje silnikiem. W tym momencie słychać wyraźnie jak coś ociera z przedniego zawieszenia. Dźwięk jest przerywany jakby koła były bardzo krzywe. I teraz dalsze uwagi jeśli znowu nacisnę gaz dźwięk znika. Sam dźwięk pojawia się tylko w trakcie hamowania silnikiem od 2tyś. obr/min wzwyż. Poniżej dźwięk znika i jest ok. Jadąc na luzie dźwięku nie ma nawet jeśli wcześniej miałem obroty powyżej 2 tyś. Problem jest nie tyle dziwny co uciążliwy. Zmieniałem koła na alusy 17' aby sprawdzić i jest ok. Także wydaje się że problemem są koła. Tylko dlaczego? Są wyważone, stan bdb, opony nowe a samochodem nie da się jechać. Czy miał ktoś podobną sytuacje? Jeśli ktoś cokolwiek wie niech pisze, wszelkie uwagi są pomocne. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam! Jaki rozmiar felg stalowych (tzn.: roztaw śrub, et, szerokość itp.) mogę założyć do swojego Megane II Sport 2005r.? Wiem tylko, że mam pięć śrub. Chciałbym kupić na zimę na Allegro komplet felg stalowych, ale nie wiem jakich :-? ? :-( Jeżeli chodzi o rozmiar to wiem, że na przykład aluminiowe 16-tki nie podejdą ze względu na przednie hamulce, więc raczej będą to stalowe 17-tki. No i jeszcze jakie opony na to założyć??? Byłem w ASO, ale tam nie wiedzieli. :-? Gość w Renault mi zaczął szukać rozmiaru felgi na jakimś konfiguratorze felg w necie (nie Renault). Problem w tym, że w tych konfiguratorach internetowych nie ma mojej wersji (Megane RS 225KM), a ona ma inne hamulce z przodu i potrzebuje innych felg niż zwykła Megane II.

[na forum jest regulamin, który określa jak należy zakładać tematy, Twoje pytanie dotyczy felg stalowych to należy je zadać w temacie do tego przeznaczonym, do tego dodam, że odpowiedź znajduje się już w tym temacie wystarczy :-):-) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę troche temat, za bardzoe też nie wiem czy w dobrym miejscu :applause:

Chodzi dokładniej o rozmia kół.

Obecnie posiadam opony letnie na felgach alu 16cali, czy są jakieś przeciwskazania żeby na zimę założyć stalowe 15cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Poszukuje stalowych felg do MEGANKI 2002 1,9 DCI. Czy ktoś wie jakie podejdą do niej? Aktualnie posiadam aluski 16' ale ich szkoda na zime więc postanowiłem kupić stalowe felgi + opony zimowe w późniejszym czasie. Wiele czytałem i szukałem na ten temat info i dalej nie wiem czy maja być ET43 czy ET45... proszę o informację. Poniżej dane z aukcji na której są 4 sztuki i info... czy takie mogą być??

 

6,5 J 15 ET 45

rozstaw śrub 4 x 100

średnica otworu na piastę 60 mm

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - TEMAT -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej felgi przymierzyć na samochodzie. Już prawie kupiłem takie, których wymiary odpowiadały fabrycznym, ale po założeniu okazało się, że mają taki kształt, że odległość pomiędzy felgą, a zaciskiem hamulca wynosiła ok 1 mm. Zrezygnowałem z zakupu i szukałem innych bo mogłoby coś ocierać.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich użytkowników Meganek! :D mam takie pytanie, czy ktoś z Was jeździ na felgach ET43? mam okazje zakupic takie wlasnie felgi i zastanawia mnie jedno? czy beda pasowaly, u goscia zakladalismy je i niby wszystko bylo ok, pasowaly, jednakze nie przejechalem sie na nich poniewaz robilem tylko przymiarkę czy pasują. Czy możecie mnie troche oświecić w tym temacie? Wiem, ze najlepiej jak 15" stalówki dla naszych Meganek maja ET45 ale czy ET43 da radę użytkowac bez obaw?

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie info dla potomnych - przymierzałem dzisiaj felgi stalowe 15 z ET50 (chyba od clio albo daćki). Weszły i nie obcierały, ale odległość od zacisku wynosiła jakieś 0,5mm. Nie zaryzykuje jazdy w takim układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak dla informacji, gdyby ktoś miał taki sam problem jak ja w zeszłym sezonie i zastanawiał się nad wyborem felg - założyłem na zimę stalowe 15' z symbolami ET45 i było wszystko w porządku, więc do Meganki 1.6 16v z 2006r. te są wystarczające. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem na zimę stalowe 15' z symbolami ET45 było wszystko w porządku, więc do Meganki 1.6 16v z 2006r. te są wystarczające.

Przecież meganki wychodziły na felgach z takim ET z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!