Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak pradu na swiecach w renault megane 1,6 8v 97r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moja renia:( jakis czas temu mialem problem z immo ale zostal on rozwiazany lecz auto dalej nie odpala ale tym razem nie podaje iskry. Po podpieciu komutera wyszedl blad czujnika polozenia walu ale jego wymiana nic nie dala:( co teraz robic?? prosze o rade!!!!!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byla podpinana pod kompa po wymianie. Ciekawe ile mnie skasuje elektronik. Zastanawia mnie jednak kontrolka immo bo gdy wkladam kluczyk i przekrecam stacyjke to ona zaczyna szybciej migac. Czy tak jest nawet po usunieciu immo??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez własnie mi się wydaje ze immo bo wczesniej to zadnych klopotow z renata nie mialem. czyli oddanie kompa do elektronika powinno zalatwic problem tak??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSI to tzw. moduł komfortu. Znajduje się on w kabinie, tam gdzie bezpieczniki.

jak to zrobic

Niestety trzeba zostawić auto u elektryka samochodowego (dobrego, rzadko który chce się tego podjąć i ma odpowiedni sprzęt; dobrze się również za tą usługę cenią).

Najlepiej niech najpierw sprawdzi komputer. Może jest on tylko zablokowany. Jeżeli nadal będzie blokowany, niech zdejmie immo z BSI. Ale najpierw się z nim dogadaj, abyś 2-krotnie nie płacił za zdjęcie immo z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem ze będzie to kosztować. ale cóż trzeba to trzeba. Wielkie dzięki za rady:) Jak poradzę sobie z tym problemem napisze co i jak. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje:)

 

Dodano: 08 wrz 2011 - 14:31

mój znajomy elektronik mówił że w renault nie ma tego modułu komfortu. przynajmniej nie w tym modelu. wiec jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma, a jednak jest. Twojemu znajomemu pewnie chodziło o UCH (czy jakoś tak).

U mnie też się kiedyś pokaszaniło z immo. Podpiąłem na próbę kompa z innej meganki. Wszystko pięknie, ale po powrocie tamtego kompa do tamtego auta (bez immo) okazało się, że komp jest zablokowany przez immo. Elektryk zaczął z nim coś robić i stwierdził, że komp jest zepsuty. To ja wziąłem tamten komputer, podpiąłem pod swoje auto i działało ono normalnie (przy nim). Po powrocie do tamtego auta znów zonk. Auto nie pali, miga kontrolka ECU. Z początkowych zapewnień elektryka na koszt 150 zł, zrobiło się nagle 400 zł, ponieważ musiał grzebać właśnie w BSI. Też megi 1 ph1.

Tak z ciekawości, ile dałeś za nowy komputer ? Te bez immo nie schodzą poniżej 200 zł.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem nowego kompa. Cały czas mam ten sam. Jutro ma do mnie przyjechać znajomy mechanik z renault i może coś poradzi a jak nie to do niego na warsztat ja dam. Ale do poprzedniego elektronika co kasował immo z kompa trochę się zraziłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!