Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie odnośnie Fluence


wegorkie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam forumowiczów . Mam nadzieję że w tym temacie uzyskam odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

A więc do rzeczy:

Chciałbym się dowiedzieć m.in :

- Jak spisuje się silnik 1.6 16V. Chodzi o jakieś bolączki drobne usterki itp.

- Jak sprawdza się karta Free Hands, czy są z nią jakieś problemy ? jak ogólnie działa cały ten system, czy pojawiają się jakieś usterki utrudniające wejście do samochodu?

- Czy zdazają się jakieś usterki zaraz po kupnie tego samochodu?

Interesuje mnie ta wersja silnikowa w wersji privilage, chciałbym aby użytkownicy tych wersji wypowiedzieli się na temat uzytkowania tego modelu :).

Poprawiłem ;P

Edytowane przez Dudis93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spisuje się silnik 1.6 16V. Chodzi o jakieś bolączki drobne usterki itp.

- bez włączonej klimy, bez obładowanego auta ok. Ale przyspieszanie, gdy jedziesz w 4 osoby i włączysz klime potrafi być trudne. POza tym to raczej sprawdzona konstrukcja, więc nie powinno być niespodzianek.

Jak sprawdza się karta Free Hands, czy są z nią jakieś problemy ? jak ogólnie działa cały ten system, czy pojawiają się jakieś usterki utrudniające wejście do samochodu?

- działa bez zarzutu. Nie musisz szukać klucza idąc z torbmi itp. Raz tylko się naciąłem. KLuczyk wypadł mi w aucie i nie mogłem go znaleźć, ile się namęczyłem, a odejść od auta nie ma jak bo ciągle otwarte :)

Czy zdazają się jakieś usterki zaraz po kupnie tego samochodu?

- ja akurat na razie takowych nie znalazłem.

 

Jeśli jeszcze mogę coś dodać z wad to silnik 1.6 głośny powyżej 120 km/h. Niestety spowodowanejest to brakiem 6 biegu w tym silniku a przy 140km/h obroty są w granicach 4500 więc ma co wyć. POza tym auto chwalę sobie za super wygodę i komfort jazdy.

 

PS. Jeśli brałbyś wersję Privilage broń Boże nie bierz jasnych dywaników....są cudowne do pierwszego deszczu :)

Edytowane przez iceman_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam przejechane około 27 tys. km i jak na razie nic w silniku złego się nie działo. Również z elektroniką wszystko ok. Miałem natomiast wymienione lewe lusterko, bo drgało podczas jazdy. Jeżeli zaś chodzi o komfort jazdy to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ktoś odpowiedział :)

Obecnie posiadamy Renault Thalia 1.4 8V (75KM) i w 4 os i z dosłownie pełnym bagażnikiem nie jedzie ;P. Ale to się rzadko zdarza. Prawdopodobnie będziemy brać wersję Privilage, troche nas martwi jasny kolor tapicerki ale się wymyśli jakiś sposób aby o nią dbać;].Co do hałasu to już jestem przyzwyczajony z Thalii więc się wytrzyma.

Myślimy również nad założeniem gazu który oferuje nam serwis Renault. Rocznie robimy ponad 20 tyś Km więc szybko by się zwróciło,co o tym myślicie?? Ma ktoś z was założoną taką instalacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Expressiona z taką samą jasną tapicerką ale z czarną wykładziną podłogową. Można było taką wersję zamówić, teraz już niestety nie. Celowo brałem jasne wykończenie, bo mi się zdecydowanie bardziej podoba niż czarne, zresztą poprzednią Megankę też miałem "w beżu" i tak już się przyzwyczaiłem. :) Teraz mój Fluence ma rok i 25 kkm przebiegu i wnętrze wygląda jak nowe, bez zabrudzeń, plam itp. Warunek jest jeden: trzeba ponadprzeciętnie o auto dbać. :) A więc uważać w czym się wsiada i jak się wsiada oraz co się wozi. Mam dwójkę małych dzieci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

cięcie

W takim razie to samo dotyczy nowego Clio i Captura - też w Turcji robione...

 

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

 

Ok. Zapomniałem...

Edytowane przez vorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!