Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

środkowy uchwyt osłonek przeciwsłonecznych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu podczas jazdy słychać stukanie uchwytu środkowego osłonek przeciwsłonecznych, co prawda można otworzyć tę środkową klapkę, ale nie widać żadnych śrub które można by dokręcić.

Proszę o info jak to można rozmontować lub co zrobić żeby pozbyć się tego stukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinasz wspomnianą klapkę i wyciągasz uchwyt. Jeżeli nie są urwane zaczepy to po prostu może podklej pod powierzchnię przylegania uchwytu paski gumy choćby z uszczelki samoprzylepnej do okien żeby po ponownym wciśnięciu mocniej przylegała. Warto przy tym poprawić blaszki sprężynujące trzymające trzpienie osłon przeciwsłonecznych, bo często się zdarza że przy próbie odchylenia wypadają z mocowania.

Nie wiem o co chodzi koledze z demontażem ramki szyby. Nie widzę związku.

Edytowane przez scifo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i za schemat, spróbuję się zastosować i dam znać jaki jest efekt.

Jeżeli chodzi o podsufitkę to nie widzę żadnej ramki pomiędzy nią a szybą więc chyba to zły trop.

 

Dodano: 13 wrz 2011 - 08:25

Pojawił się problem z wymontowaniem tego elementu. Na załączonym zdjęciu jedyne otwory (oznaczone jako nr 1) w jakich mogłyby znajdować się zaczepy są za wąskie dla jakiegokolwiek śrubokręta, natomiast miejsce nr 2 - na tym zdjęciu niewyraźne (zdjęcie robiłem telefonem, jak będzie potrzeba to zrobię coś lepszego) jest w zasadzie pustą przestrzenią. Mieści się tam palec, ale są tam tylko gładkie ściany, nie wyczułem żadnego zaczepu, który można by wypiąć. Reasumując pojawia się pytanie w jaki sposób dobrać się do zaczepów/zaczepu trzymających ten element.

post-36023-0-15915600-1315894713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te otwory trzeba wcisnąć śrubokręt, taki jak się zmieści ale długi i wypchnąć z zatrzasków "skrzydełka.

Pokażę Ci to na innym detalu, zaślepce z podsufitki gdzie mam schowek na okulary. Zasada zatrzasków jest taka sama.

13092011nun.jpg 13092011001.jpg 13092011002.jpg 13092011003.jpg

Można też, przez ten środkowy otwór włożyć palec do środka i starać się te skrzydełka złapać i odbezpieczyć w stronę środka otworu. Ale to prawie ginekologiczne zajęcie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcie tego mojego uchwytu i okazało się, że we wspomnianych wcześniej otworach (nr 1) nie ma nic co można by podważyć. To zdjęcie robiłem z fleszem i widać że otwór przechodzi na wylot-widać dach.

post-36023-0-57070700-1316017702_thumb.jpg

Edytowane przez autopista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jeszcze mniejszej miniaturki nie wstawiłeś. Te łapki/ skrzydełka są zatrzaśnięte za niewidocznymi na miniaturce ząbkami. Chyba będę musiał ze swojego sceniola to wydłubać by fotki zapodać.

 

Dodano: 14 wrz 2011 - 19:06

Element wydłubany fotki zrobione zaraz kilka właduję na serwer i zapodam do tematu.

Albo czas się zatrzymał, albo tak szybko to poszło???

14092011hfh.jpg 14092011001.jpg 14092011005.jpg 14092011007.jpg

14092011008.jpg 14092011009.jpg 14092011010.jpg 14092011011.jpg

Kliknij na miniaturę w celu powiększenia.

Wkładając śrubokręt w miejsca oznaczone jedynkami na Twojej fotce, odczepiasz te haczyki, z których jeden jest widoczny w prawym dolnym rogu mojej 4 fotki i centralnie na 5. Wkładasz go aż do blachy i naciskasz w poprzek auta, jednocześnie całość ciągnąc w dół. Widać lekkie zarysowanie lakieru w tym miejscu na mojej 3 fotce. To właśnie te miejsca, gdzie te haczyki są zaczepione za blachą. Zaś skrzydełka są zwrócone w przód i w tył.

Idę zakładać zdemontowany element. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!